Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaların devam ettiği Melet Projesi’nde etap etap yapılan çalışmalarla bölge, Ordu’nun yeni sosyal mekanlarından bir tanesi haline geliyor. 1. etabı tamamlanan ve modern bir görünüm kazanan proje de şimdi ise ‘Melet 2 Park’ adı ile yeni bir yaşam alanı Ordu’ya kazandırılıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Melet’i Ordu’ya yakışır bir görünüme kavuşturmak adına yaptığı proje ile bölgede değişim ve dönüşüm devam ediyor. Irmakta yapılan ıslah çalışmalarının yanında yürüyüş yolları, yeşil alanlar, parklar, teknelerin ve gemilerin yanaşabileceği yat limanı ve adacıklarla zenginleştirilen proje ile Melet, atıl görünümünden kurtularak dört dörtlük bir yaşam merkezi oluyor.

‘MELET 2 PARK’ ŞİMDİDEN GÖZ KAMAŞTIRMAYA BAŞLADI

Karadeniz Sahil Yolu ile çevre yoluna yapılan alternatif Melet Köprüsü arasında kalan alanda uygulanan projenin ilk etabını tamamlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise ‘Melet 2 Park’ adıyla Melet Irmağı ile Organize Sanayi Bölgesi arasındaki 30 dönümlük alandaki çalışmalarında sona geldi. Bisiklet ve yürüyüş yollarından çok amaçlı spor sahasına, kent mobilyalarından peyzaja kadar birçok çalışmanın yer aldığı alan Altınordu’nun yeni yaşam alanı olmak için gün sayıyor. Peyzaj öncesi mescit, ağaç dikimi ve ışıklandırma yapılan alan şimdiden göz kamaştırıyor.

MELET’İN İLK ETABI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ilk etapta ise 7 bin 559 metrekarelik alanı tamamlayarak kullanıma açmıştı. Yapılan çalışmalar kapsamında 1.253 metrekare yürüyüş yolu, 5 bin 740 metrekare yeşil alan, 193 metrekare alanda çocuk oyun grubu ve çok amaçlı spor sahası, 445 metre ahşap korkuluk, 12 adet kamelya ve 10 adet piknik masası, 1 adet 260 metrekare kültür otağı ve 1 adet WC (bay, bayan ve engelli) inşa eden Büyükşehir Belediyesi, bölgeye de yeni bir kimlik kazandırmıştı.

KAYNAK: ordugazete

Önceki İçerikFINDIK FİYATLARI 53 TL’YE KADAR DÜŞTÜ!
Sonraki İçerikFATSA-KUMRU YOLUNDA ZİNCİRLEME KAZA MEYDANA GELDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz