Denizlerde av sezonunun bitmesi ile Ordulu balıkçılar tekneleri limana çekerken, palamut balığı ile bereketli bir sezon geçirdiklerini söylediler.

Denizlerde 1 Eylül tarihinde başlayan av sezonu 15 Nisan tarihinde sona erdi. Balıkçılar bu sezon palamut balığı ile güzel bir avlanma yaparken, hamsi ise az görüldü. Ordulu balıkçılar sezonun ardından teknelerini limana yanaştırarak, gelecek sezon için hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Fatsa ilçesinde balıkçı Mustafa Mollaoğlu, son 40 yılın en bereketli palamut sezonunu geçirdiklerini söyledi. Mollaoğlu, “Türkiye balıkçıları olarak her türlü denizden çıkan balık çeşitlerini halkımızla buluşturduk. Son 40 yılın en bereketli palamut sezonunu yaşadık. Karadeniz’in en lezzetli balığı hamsi ise buna bağlı olarak daha az çıktı. Yalıköy Mahallesi’ndeki limana teknelerimizi bağlayarak ağlarımızın tamiri ve teknelerinin onarımlarını yeni sezon öncesinde şimdiden hazırlamaya başladık. Bereketli bir sezonu geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Balıkçılar olarak bu yıl mutlu ayrıldık, sezonumuz güzel geçti” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikFATSA HALKININ TAŞ OCAĞINA KARŞI MÜCADELESİ SÜRÜYOR
Sonraki İçerikRÜSUMAT NO: 4 GEMİSİ VE AÇILIŞ PROGRAMI BUGÜN GERÇEKLEŞTİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz