Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine yönelik “Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni” düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 6 Şubat depremlerinde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekipleri için “Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni” Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli ve yabancı arama kurtarma ekipleri ve çok sayıda davetli katıldı.

MADALYAYI CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY TAKDİM ETTİ

Törende, deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218’i Türk, 116’sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü. Depremin ilk anından bu yana bölgede etkin bir rol oynayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Arama ve Kurtarma ekibi adına Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı’nı Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.

Öte yandan deprem afetinde görev yapan tüm arama kurtarma personeline ise madalyaları kendi illerinde Valiler tarafından verilecek.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerik625 TESİS 24 SAAT TEMİZ SU İÇİN ÇALIŞIYOR
Sonraki İçerikLEVENT KARLIBEL’E NEZAKET ZİYARETİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz