İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, “2 hafta önce Gölköy Devlet Hastanesi’nde kazı çalışmaları başladı. Yakında temellerini atacağız. Gölköy’e Devlet Hastanesi yapıyoruz.”

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, Ordu’ya sağlık alanında yapılan yatırımlar ve gelişmelerle ilgili Ordu Hayat’a açıklamada bulundu.

Gölköy Devlet Hastanesi’nin de yakında temelleri atılacak.

Yeni yatırımlarla ilgili bilgilendirmelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Tüzün, “2 hafta önce Gölköy Devlet Hastanesi’nde kazı çalışmaları başladı. Yakında temellerini atacağız. Gölköy’e Devlet Hastanesi yapıyoruz. Kabataş ve Çatalpınar’a ek bina yaparak orayı ilçe entegre hastanesine çeviriyoruz Aile Sağlığı Merkezi’nden. Çaybaşı ihalesini yaptık. Müteahhiti çağırdık sözleşmeye. Çaybaşı Devlet Hastanesi için de yakında kazmayı vuracağız. Bucak Aile Sağlığı Merkezi için yer teslimi yapıldı. Tekkiraz Aile Sağlığı Merkezi için eski binanın yıkımını yaptık. Zemin etüdüne başladık. Onun da projesi bitti bakanlığa sunduk. Yakın zamanda ihalesine çıkacağız. Korgan Aile Sağlığı Merkezi yer teslimi yapıldı. Gülyalı’nın açılışını yaptık, orası çalışıyor. Fatsa, Fatih, Ünye Aile Sağlığı Merkezleri, Mesudiye Aile Sağlığı Merkezi ve 112 yaklaşık 10 gün sonra hizmete başlayacak. Bahçelievlerde Ulucami’nin altında bir hayırsever tarafından Aile Sağlığı Merkezi ve 112 yapılıyor. Geri kalan kısmını da biz tamamlayacağız.”

Perşembe’ye de yapılacak.

Ordu’nun sağlık alanında seviye atladığını söyleyen Tüzün; “Mesela arsa çalışması yaptığımız yerler var. Perşembe’de belediyede askıda. Askı çıkar çıkmaz oraya ASM ve 112 yapacağız. Mevcut hastaneyi daha da genişletip içine diyaliz vs. çocuk gibi branşlar da koymaya çalışıyoruz. Gürgentepe’de, Akkuş’ta hastanede iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Mevcut alanlarda hizmetleri daha da genişletmek için çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

KAYNAK: @hayatgazetesiordu

Önceki İçerikBENZİNE İNDİRİM YOLDA
Sonraki İçerikFİRMADAN CEVAP GELDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz