Gülyalı ASM Açılışı
Gülyalı ASM Açılışı

Gülyalı İlçesine hayırsever iş insanı Hüseyin Sakaoğlu tarafından yaptırılan, Birsen İhsan Sakaoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Gülyalı İlçesinde yapımı tamamlanan Gülyalı Entegre Sağlık Merkezi, Gülyalı Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış programına Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu İl Sağlık Müdürü Dursun Tüzün, Hayırsever iş insanı Hüseyin Sakaoğlu ve Gülyalılı vatandaşlar katıldı.

“2 tane daha ASM açılışı olacak”

Ordu İl Sağlık Müdürü Dursun Tüzün yaptığı açıklamada, sağlık merkezinin içerisinde bulunan hizmetlerden bahsederek, “Bugün Gülyalı ilçemize Sağlık Hizmetleri kapsamında toplum sağlığı hizmetleri, aile sağlığı hizmetleri, entegre sağlık hizmetleri ve 112 acil sağlık hizmetleri verilmektedir. Entegre sağlık hizmetlerimizi 2022 yılında günlük 2 bin 900 bakılmaktaydı 2023’ün ilk aylarında da 3 bin 200’e çıktı bu yazın daha da artacağını düşünüyoruz. İlçe merkezleri sağlık hizmetlerimiz 2009 yılında yapılmış olan 813 metrekarelik yetersiz bir alanda hizmet vermekteydi. Mevcut binanın bulunduğu 3 dönümlük alana Sakaoğlu ailesi ve Hüseyin Sakaoğlu tarafından yer talebinde bulunuldu ve protokol yaptık. Yapılan bu protokol sonucunda bugün hamdolsun yerimizi açıyoruz. Yeni binamızda mevcut binaya ek olarak bin yüz metrekare yeni alan kazandırıyoruz. Zemin artı 2 kattan oluşmaktadır. Bünyesinde entegre sağlık hizmetleri ve acil hizmetleri vereceğiz. 3 hekimli aile sağlığı merkezimiz olacak ve üst katta acil sağlık hizmetleri ikmal alanı olacak. Ayrıca hayırseverimiz Hüseyin Bey diğer sağlık tesislerimize yardım ve bağışta bulunmaktadır. En son Akkuş ilçemize 100 bin lira değerinde mermer yardımı yapmıştır. Kendisi bize sağlık tesislerinde bütün mermerleri benden isteyin yardım edeceğim demiştir. Bu konu hakkında kendisine teşekkür ediyoruz. İlimizde Ünye ilçesi Bayramca Mahallesi, Fatsa İlçesi Fatih İlçesi ve Altınordu İlçesi Bahçelievler Mahallesinde Ulu camiinin altında hayırseverler tarafından yapılan ASM ve 112 inşaatı devam etmektedir. Ünye ilçesi Bayramca Mahallesindeki ve Fatsa ilçesi Fatih Mahallesindeki yerleri de inşallah önümüzdeki hafta açacağız.” diye konuştu.

“Buradan hizmet alan herkese hayırlı olsun”

Aile Sağlığı Merkezi’ni Gülyalı ilçesine kazandıran hayırsever iş insanı Hüseyin Sakaoğlu ise “Bugün çok değişik duygular içerisindeyim. Öncelikle çok mutluyum, gururluyum annemizin ve babamızın adını verdiğimiz bu hizmeti yaparken Allah’ın verdiği imkânlarla verdik çok şükür. Yetiştiğimiz, büyüdüğümüz topraklara bir hizmetimiz olsun dedik ve annemizin, babamızın adı da olabildiğince anılsın. Vatandaşlar hizmetlerden faydalansın. Vatandaşlardan bir tek dualarını istiyoruz başka bir şey değil. Bu kararı verirken önce biz bir şeyler yapalım ama okul mu yapalım derken bir dönem önceki belediye başkanı çocukluk arkadaşım Talip Şen dedi ki gel kendi memleketine yap. Sağ olsun Doktor Şerafettin beye teşekkür ediyorum çok destek oldu bize. Ben bu coğrafyada büyüdüm o kadar iyi insanları tanıdım onlardan güzel örnekler aldık. Gülyalı halkına, buradan hizmet alan herkese hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

“Gülyalı tam yaşanılabilir bir yer oldu”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı ilçesinin yapılan yatırımlar ile yaşanılabilecek bir ilçe haline geldiğini belirterek, “Böyle güzel bir tesisin açılışında sizler ile birlikteyiz. Burada çok güzel çalışmalar oluyor. Özellikle hayırsever kardeşimizin de yaptığı bu çalışma. Gülyalı sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güzel ilçelerinden biri burayı daha da güzelleştirmeye çalışıyoruz. Doğalgazını getirdik onu da rahat rahat kullansınlar. Kısa zamanda perdelerin kirlenmeyeceği, is ve pislik ile uğraşılmayacağını düşünüyorum. Bir yandan Çikolata Park’ı güzel hale getiriyoruz. Su sporları ile beraber çocuklar gençler orada güzel vakitler geçirecekler. Aynı zamanda da hükümetimiz en önemli yatırım olan havaalanını da yaptı. Havaalanı, Çikolata Park, doğalgaz bunlarla beraber burası muhteşem bir yer oluyor. Dolayısıyla Gülyalı tam yaşanılabilir bir yer oldu her şey tertemiz ayağının altında. Yakında dünyanın en iyi dondurma dükkânını açacağız o da aynı yerde Çikolata Park’ta olacak. Cam stüdyomuz sanatkâr Gülyalıların kullanımına ve aynı zamanda para “kazanmasına uygun bir yer” dedi.

“Ordu’ya çivi çakan herkes başımızın tacıdır”

Ordu Valisi Tuncay Sonel de Ordu’ya yatırımlarda bulunan herkese teşekkür ederek, “Bereketli bir ilkbahar gününde birbirinden güzel 19 ilçemiz var. Birisi de Gülyalı. Gülyalı da böylesine güzel ve hayırlı bir iş. Tam ismini okuyorum size Gülyalı Birsen İhsan Sakaoğlu Aile Sağlığı Merkezi entegre sağlık merkezi, 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu hizmet binasını açılışı için buradayız. Bu güzel sağlık tesisi Gülyalı’mıza, Ordu’muza, ülkemize, çocuklarımıza, gençlerimize, büyüklerimize hayırlı olsun Rabbim Hüseyin abi gibi hayırsever iş insanlarımızın arttırılsın. Ordu’da 19 ilçesiyle Valiliğimiz, Büyükşehirimiz, Ordu dışında yaşayan hemşehrilerimizle kocaman bir aileyiz. Hüseyin abimiz de bunlardan biri. Muğla’da kendisi iş insanımız. Ordumuzun gururu. Allah’a duası olsun annesinin, babasının adını yaşatmak nasip etti. Herkese vermek hayır işi yapmak nasip etmez Rabb’im. Böyle hayırsever iş insanlarının sayılarını çoğaltsın. Ordu genelinde bizim Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde yıllardır konuşulan fakat bir türlü hayata geçmeyen bir şehir hastanemiz vardı. Şu anda o kadar hızlı gidiyor ki. Bu vesileyle şehir hastanemizde yine yapılacak olan 55 sağlık tesisine biten inşaatı ve 6 milyar Türk lirası bütçeyle buna kaynak ayıran Ordu’ya sağlık kaynağından Sayın Cumhurbaşkanımıza Sayın Sağlık Bakanımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Vatandaşa yapılan yatırım çok önemli. Eğitim, sağlık, okul, sağlık ocakları, bu güzel açılış günü şunu da ben size bir cümle belirteyim 3 yıl önce 66 okulumuzun deprem riski vardı. Hepsi yıkıldı ve yerine okullar lazımdı. Yine devletimizin desteğiyle, Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle iş dünyamızın desteğiyle yaklaşık 58 okul ulaşmıştık. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın ilimize gelmesiyle şu iki haftalık süre geçmeden kaç okul oldu biliyor musunuz? 74 okul, 985 derslik bu vesileyle Milli Eğitim Bakanımıza şükürlerimi sunuyorum. Kim ne derse desin. Biz aldığımızı biliriz. Ordu’ya çivi çakan, çocuğuna, gençliğine destek veren herkes başımızın tacıdır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Ordu İl Sağlık Müdürü Dursun Tüzün, Hüseyin Sakaoğlu’na bağışladığı Aile Sağlığı Merkezi için plaket takdim edildi. 

Plaket törenin ardından Birsen İhsan Sakaoğlu Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı yapıldı. Daha sonrasında ise sağlık merkezinin içerisi gezildi.

KAYNAK: @hayatgazetesiordu.com

Önceki İçerikİŞ YERİ ÇIKAN YANGIN SONUCU KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Sonraki İçerikTIBBİ VE AROMATİK BİTKİLERDEN BÜYÜK KAZANÇ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz