Ünye-Akkuş-Niksar yolunun temeli sonunda atılıyor.

Ünye ve bölgenin asırlık hayali olan Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun temeli atılıyor. Temel Atma Töreni 30 Nisan Pazar saat 11.00’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla organize edilecek.

600 GÜNDE BİTECEK

Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatında yapılan basın açıklamasında konuşan başkanlar, Ünye ve bölge için önemli müjdeleri şu şekilde ifade ettiler:  Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan,

 “30 Nisan saat 11.00’de Ünye Akkuş Niksar Yolu’nun temel atma törenini yapacağız. Bu 40 yıllık hayalimiz nihayet gerçek oluyor. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Yine 4 Mayıs saat 14.00’te genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ordu’da olacaktır. Reisimizi en üst düzeyde karşılayacağız ve Ordu’nun farkını herkese göstereceğiz. Ünye Akkuş Niksar Yolu ile ilgili Pazar günü yapacağımız program ile buranın başlangıcı yapılacak ve 600 gün kadar iş sürecinin sonrasında Ünye’mizin kanayan yarası olan bu yol tamamlanacak. Bölgeleri, hatta kıtaları birbirine bağlayan bu yolu hizmete almış olacağız. Yine AVM Kütüphanesi de son dönemin dikkat çeken eseridir. Arkadaşlarımızın tamamı eser siyaseti yapmaya devam ediyorlar, hizmet yapmaya devam ediyorlar. Yapılan ve yapılacak olan çalışmaların Ünye’mize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise;

“Bizim derdimiz milletin derdi ve milletin derdine derman olmak adına gece gündüz ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. Devletimizin ve büyüklerimizin katkılarıyla Ünye’mize güzel hizmetler kazandırılacak. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer kendileri ilk geldiklerinde Ünye Gölevi Mahallesi’nde 24 derslikli bir ortaokul, Atatürk Mahallesi’ne 12 derslikli bir okul ve yine Nuriye Mahallesi’nde de 24 desrlikli bir ilköğretim okulunun yapılması talimatını vermişti. Çok yakın zamanda bu okullar ihaleye çıkılacak. Yine 40 yıllık hayalimiz olan OSB çalışmalarımız da devam ediyor. Allah’a şükürler olsun bu süreçte bizler de yer aldık ve OSB’miz kendini göstermeye başladı. En önemsediğimiz işlerden biri de Ünye’de mesleki teknik anadolu lisesinin açılması idi. Sağ olsun Sayın Bakanımız da mesleki teknik eğitim konusunda Ünye Organize Sanayiinde 32 derslikli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi için 20 bin metrekare alan adına çalışmalara önayak oldu. Bu çalışmanın ödeneği de aktarıldı. Ünyeli hemşehrilerim adına Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Batıpark projesinde bir miktar kredi sıkıntımız vardı. Çevre Şehircilik Bakanımızla görüşerek bu meselenin çözümünü de sağladık.” dedi.

KAYNAK: @hayatgazetesiordu

Önceki İçerikARTIK SAYILI GÜNLERİNİZ KALDI!
Sonraki İçerikORDU’DA YENİ DİZİ PROJESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz