OBB tarafından organize edilen ”Engelsiz Ordu Taksi” hizmetinden 6 bin vatandaşın faydalandığı açıklandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi hizmetinde bulunan ve bugüne kadar 6 bin kişinin faydalandığı ”Engelsiz Ordu Taksi” ile engelli ve yardıma muhtaç yaşlı vatandaşların hastane başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerinin kolaylıkla yerine getirildiği bildirildi.

Engelsiz Taksi hizmeti konusunda bir açıklama yapan yetkililer , vatandaşların hastane , kaymakamlık , postane , adliye , banka ve benzeri kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini rahatlıkla yerine getirmelerinin sağlandığını açıkladı.

Tamamen ücretsiz ve kilometre sınırı olmadan 444 10 52 numaralı telefonla ulaşılabilen ” Engelsiz Taksi ” için talepte bulunan vatandaşlar , evlerinden alınarak istedikleri yere götürülüyor ve ev dışında olan zorunlu ihtiyaçlarını karşılama imkanı buluyor . İşlemleri biten vatandaşlar yine Engelsiz Taksi hizmetiyle evlerine geri götürülüyor.

Projeden yararlanan vatandaşlar aynı hizmeti alabilmek için yine Engelsiz Taksi’yi tercih ediyor. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana yaklaşık 6 bin kişinin yararlandığı proje vatandaşların sosyal hayata entegrasyonu kolaylaşıyor.

Başvurular ”Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne” yapıldıktan sonra uygun bulunduğu takdirde araç randevu takvimine işlenip vatandaş ile irtibata geçiliyor .

KAYNAK: @unyetv.net

Önceki İçerikFINDIK ÜRETİCİSİ BU KEZ GÜLECEK
Sonraki İçerikKILIÇDAROĞLU ORDU’DA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz