Kılıçdaroğlu Ordu’da konuştu: Fındık ne olursa olsun karşılığı 4 dolar eşittir Türk lirası olacak.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu mitinginde konuştu.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile Ordu mitingine katıldı. 

İlk sözü alan Ekrem İmamoğlu, oy verme çağrısı yaparak “Bu seçim sadece bir seçim değil. Partilerin yarıştığı bir seçim değil. Bu seçim geleceğimizin seçimi. Bu seçim burada gördüğümüz pırlanta gibi genç kardeşlerimin seçimi. Onların geleceğinin seçimi” dedi. 

Mansur Yavaş da konuşmasında 3 kişiyi işkence ile katleden bir Hizbullahçının cezasının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararı ile kaldırılmasını eleştirdi. Yavaş, İHA ve SİHA’larla ilgili sözlerini keserek paylaşan AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan’a da “Kasları beyninden fazla gelişmiş troll bir milletvekili” diye seslendi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Demokrasi açığının bedelini, gençlerimiz, kadınlarımız ödüyor ama birilerinin umurlarında değil. 14 Mayıs’ta gidecekler” dedi. 

Daha sonra kürsüye Kemal Kılıçdaroğlu çıktı. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Tarım için Güney Amerika’ya gidiyorlar. Kendi ülkesinden haberi yok. Söz verdim alınteri dökenin emeğinin karşılığını son kuruşuna kadar vereceğim. Fındık ne olursa olsun karşılığı 4 dolar eşittir Türk lirası olacak.”

“Beşli çetenin yurt dışına götürdüğü paraları da biliyorum. 418 milyar doları 22 yılda götürdüler. 418 milyar doları getireceğim ve bu ülkenin halkına vereceğim. Beşli çetenin yanında uyuşturucu baronlarıyla da kol kola geziyorsun, ben onun da farkındayım. Benim için önemli olan bizim insanımızdır. Bizim insanımızın alın teridir ve onun kazanması lazım”

“Söz veriyorum, kamplaşma, kırınganlık olmayacak. Kucaklaşacağız. 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım.” 

KAYNAK: @evrensel.net

Önceki İçerikKILIÇDAROĞLU ORDU’DA
Sonraki İçerikAKARYAKITA İNDİRİM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz