Fatsa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Uzunkum Plajı yenileniyor.

Fatsa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Uzunkum Plajına begonit taş döşemeli yollar, baskı betonlu kaldırım, sahile paralel yürüyüş yolu, oturma alanları, 50 tane kamelya, basketbol sahası, ahşap oyun grubu, ahşap mescit ve tuvaletler yapılacak. Karayolundan giriş merdiven ve korkuluklar yenilenecek ve alan emniyetli, şık ve daha kullanışlı hale gelecek. 

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar döneminde yeni bir kimlik kazanan ve geçtiğimiz yaz sezonun vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Fatsa Uzunkum Plajı yeni sezonda çok farklı bir görünüm kazanacak. 

“HAZİRAN AYI BAŞINA KADAR TAMAMLAYACAĞIZ”

Uzunkum Plajında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, yapılacak işlerle ilgili teknik ekiple istişarede bulundu. 

   Uzunkum Plajının Fatsa tarihinde özel bir yeri olduğu belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Mesire alanımızda iyileştirme çalışmalarına başladık. Haziran ayının 1’ine kadar bu iyileştirme çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz. Geçmişte Demas Plajı olarak bilinen fakat Fatsa tarihinde Uzunkum Plajı olarak adlandırılan bu güzel plajda ağaçlandırma çalışmaları, kamelya çalışmaları, kent mobilyaları çalışmalarını tamamlamıştık. Şimdi yürüyüş yolu ve bisiklet yolu ile beraber yine iç görselde toplamda 50 tane daha piknik yapılabilecek kamelya üstü kapalı kamelyalar planlıyoruz. Oyun gruplarını yenilemeyi hedefliyoruz. Alanın içerisinde yine aydınlatma ve yeni ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte toplamda 2.5 milyon TL bir kaynağı yaz öncesinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için harcayacağız. İnşallah Mayıs ayının sonunda yani Haziran ayının biri itibaren buradaki çalışmaları sonlandırmış olacağız.” dedi. 

“ŞEHRİMİZİN EN ÖNEMLİ NEFES ALMA MERKEZLERİNDEN BİR TANESİ”

Uzunkum mesire alanında vatandaşların taleplerini taleplerini dinlediklerini ifade eden Başkan Kibar, “Özellikle burada bir mescit ihtiyacı vardı. Kısa süre içerisinde ahşaptan çok şık bir mimaride güzel bir mescit yapacağız. Yine lavaboların ve duşa kabinlerinin ekonomik ömrünü tamamladığı şikayetleri vardı, biz de bunu görüyorduk ama yazın yoğunluğunda girmek istememiştik. Şimdi hızlı bir şekilde lavabosu ve duşa kabinlerini de yenileyerek yaz ayına merhaba diyeceğiz. İnşallah yaz ayındaki Çınar festivalimizi yine bu uzun kumda bulunan 80 bin metrekare alandaki kumsalı, yeşilliği ile ağaçlarıyla, doğayla iç içe olan ve şehrimizin en önemli nefes alma merkezlerinden bir tanesi olan uzun kum mesire alanımız ve uzun kum plajımızda vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Fatsa’mıza hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

“BU BÖLGEYE BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHASI DA YAPACAĞIZ”

Uzunkum Plajında gençlerin spor yapmaya yönelik talepleri olduğunu ve bu konuda da çalışma yapacaklarını sözlerine ekleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Bir tane basketbol ve voleybol sahasını yine bu bölgeye konumlandırmayı hedefliyoruz. Çocuklarımız oyun gurubunun yeterli olmadığını belirtiyorlardı. Onlar için de modern bir oyun gurubunu kurmayı hedefliyoruz. Yine bir amfi tiyatro talebi var, onu da inşallah değerlendirmeye alacağız. Kadınlar plajımızın olduğu tarafta çocuk oyun grubu talepleri vardı, onları da düşündük, planladık ve yatırım aldık, inşallah yaz ayına kalmadan onları da tamamlamış olacağız.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: @fatsa.bel.tr

Önceki İçerikORDULU ŞARKICI GÜLŞEN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Sonraki İçerikORDULU GENÇ OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz