ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’Sİ ÇÖLYAK HASTALARINA GLUTENSİZ GIDA DESTEĞİ SAĞLADI

9 Mayıs Dünya Çölyak Hastaları günü dolayısıyla Ordu’da bulunan ve belirli kriterlere sahip olan çölyak hastalarına Büyükşehir Belediyesi glütensiz gıda desteği yaptı.

Tek tedavisi glütensiz besin diyeti olan bu hastaların ürünleri OBB tarafından karşılanmaya devam ediyor. Glütensiz gıdalar ile buluşturulan hastalar Ordu Büyükşehir Belediyesi sayesinde sağlıklı ve güvenilir yiyeceklere ulaşmanın kolaylığını yaşıyor.

HASTALARIN KAPILARI ÇALINDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte bulunan hastalar için başlatılan proje kapsamında yapılan gerekli incelemeler sonrası seçilen hastalar için temin edilen glütensiz ürünler belirli aralıklarla vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediyor.

9 Mayıs Dünya Çölyak Hastaları Günü’nde de onları unutmayan Büyükşehir Belediyesi glütensiz un, ekmek karışımı, makarna, pirinç, kurabiye, yulaf ezmesi, cips, kakao, puding gibi ürünlerin içerisinde bulduğu koliler ile hastaların kapısını çaldı.

“BU PROJE ÇOK İNCE BİR DÜŞÜNCE”

Projeden oldukça memnun olduklarını dile getiren hastalarımız , “Öncelikle bu hizmetten dolayı Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz. Bilindiği gibi bu ürünleri bulmakta zorlanıyoruz. Böyle bir durumda bizlere yapılan bu yardımlardan kaynaklı oldukça memnunuz. Bizler için yapılan bu proje çok ince bir düşünce. Allah razı olsun” şeklinde konuştular.

Peki ÇÖLYAK HASTALIĞI NEDİR?

Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi tahıllarda bulunan glütene karşı hassasiyet ile gelişen emilim bozukluğu hastalığıdır. Otoimmün ailesel geçişli bir hastalık olup glüten içermeyen diyetle, klinik bulgularında düzelme göstermektedir.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikKUTUPOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Sonraki İçerikORDU’DAN KIBRISA UÇUŞLAR BAŞLIYOR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz