BAHÇELİ ORDU’DA MİTİNG YAPACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı (MHP) ve eski Başbakan yardımcısı Devlet Bahçeli seçim öncesinde Ordu’yu ziyaret edecek.

Bahçeli 14 mayıs seçimlerinde hangi ittifak içerisinde bulunuyor ?

20 Şubat 2018 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve MHP ortaklığında Cumhur İttifakı adında bir seçim ittifakı kurulmuştur. 14 Mart 2018’de siyasi partilerin seçimlerde ittifak yapabilmesini sağlayan kanun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edildi. Seçim barajında ittifakın oylarının toplamının geçmesinin yeterli sayılacağı ittifak kanunu ile siyasi partilerin seçimlerde başka siyasi partileri desteklemesini yasaklayan hüküm kaldırıldı. Cumhur İttifakına Büyük Birlik Partisi de katılmıştır.

Daha sonrasında Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi(Yeniden Refah) de ittifaka katılmıştır. AK Parti listelerinden seçime gireceğini açıklayan Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) ise Cumhur İttifakı’na dâhil olmadan dışarıdan destek vereceğini açıkladı. Demokratik Sol Parti lideri Önder Aksakal, DSP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini ve AK Parti listelerinden seçime gireceklerini ifade etti.Büyük Türkiye Partisi lideri Hüseyin Durmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıklayarak seçime katılmama kararı aldı.Doğru Yol Partisi lideri Çetin Özaçıkgöz ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı. Yeni Dünya Partisi lideri Emanullah Gündüz ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi başkanı Mustafa Destici, HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’nda yer almadığını söyledi

Peki Devlet Bahçeli Ordu’da olan mitingi ne zaman ve nerede olacak ?

Bahçeli , Ordu’da 11.05.2023 tarihinde saat 13.00‘de mitingini gerçekleştirecek.
Mitingi yine diğer siyasilerin kullandığı Altınordu‘da bulunan Cumhuriyet Meydanı‘nda olacak.

KAYNAK: @yenisafak

Önceki İçerik“MİLLET İTTİFAKININ GERÇEKLE YÜZLEŞMESİNE 5 GÜN KALDI”
Sonraki İçerikŞANLITÜRK, MUHTARLARLA BULUŞTU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz