CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Adayı Seyit Torun, 14 Mayıs seçimlerinden sonra fındıkta alan bazlı destek ödemesini arttıracaklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberde de vatandaşlarımız fındıkta alan bazlı destek ödemesinin senelerdir değişmediğini belirtmişti. Bu konuyu göz ardı etmeyen Ordu Milletvekili Adayı Seyit Torun , 14 Mayıs seçimlerinden sonra fındıkta alan bazlı destek ödemesini 170 liradan 600 liraya çıkaracaklarını belirterek, fındık taban fiyatının da asla 4 doların altına düşmeyeceğini söyledi.

Torun, sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı “Ordu’nun Sorunları” başlıklı video serisinde bu kez fındığa değindi .
Fındıkla ilgili sorunları yakın merceğe alan Torun , “Yeni bir fındık sezonuna başladık. Ama maalesef vatandaşın gübre atacak parası yok” dedi. Alan bazlı desteklerin 7 yıldır değişmediğini ve 170 lira seviyesinde kaldığını belirten Torun, “Fındığımızı hak ettiği yere getirmek için mutlaka taban fiyat uygulaması yapacağız. Fiskobirlik’i güçlendireceğiz. Fındık taban fiyatı 4 doların altında asla olmayacak. Üreticimizin yüzü gülecek” diye konuştu.

ALAN BAZLI DESTEK 600 LİRA OLACAK

Torun, ”Türkiye’nin fındıktan elde ettiği ihracat geliri 2,2-5 milyar dolar ama fındığın dünyada yarattığı ekonomi 140 milyar dolar civarında. Ne ülkemiz kazanıyor ne üreticilerimiz kazanıyor. 14 Mayıs’tan sonra üretici hak ettiği yeri bulacak” dedi. Torun, 14 Mayıs’tan sonra alan bazlı desteği 170 liradan 600 liraya çıkaracaklarını, 2B arazilerinin sorunlarını da üretici lehine çözeceklerini vurguladı.

KAYNAK: @ordugazete
 

Önceki İçerikORDU’LU İŞÇİLERDEN 10 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR
Sonraki İçerikMELET PROJESİ’NİN ÇED RAPORU 2.KEZ İPTAL OLDU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz