BÜYÜKŞEHİR ‘AŞI ORDUSU’ KURDU ,ORDU’DA MEYVE ÜRETİMİ SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Ordu’da tarım ve hayvancılık alanında yapılan atılımlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler liderliğinde başlatılan çalışmalar sonrası, ORMEK kurslarında ‘Meyve Aşılama’ kursu alan 122 kursiyerin katılımı ile ‘Aşı Ordusu’ kuruldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarının (ORMEK) yürütmekte olduğu, “Meyve Ağaçlarında Aşılama” projesine katılan kursiyerler gördükleri kursla sertifikalarını aldılar .

Ordu’ya kazandıran yeni tarım uygulamalarını, verim arttırıcı yöntemlerle ekonomik gelirin arttırılmasını sağlayan OBB, Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi, Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) ve Ordu Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yeni bir projeye imza attı.

ORMEK’in Altınordu, Fatsa, Ünye, İkizce ve Çatalpınar ilçelerinde bulunan merkezlerinde 122 kursiyere “Meyve Ağaçlarında Aşılama” kursu verildi.

88 saatlik kursların tamamlanmasının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in katılımıyla kursiyerlere teşekkür belgeleri verildi.

BAŞKAN GÜLER: “19 İLÇEDE MEYVELER AŞILANACAK”

Sıradanlaşan belediyeciliğin yanı sıra tarıma, yazılıma, teknolojiye ağırlık verdiklerini belirten Güler, “Kendi kendine yeten bir şehir olmak için bu projeleri hayata geçirdik. Yılsonuna kadar 122 kursiyeri 500’e çıkararak 19 ilçede meyve aşılama çalışmalarımızı yaygınlaştıracağız. Türkiye’de ilk kez böyle bir seferberliği başlattık. Aşılanarak ekonomiye kazandırılacak meyveler konusunda saha araştırmalarını gerçekleştirdik. 19 ilçede gerçekleştireceğimiz aşılama çalışmalarına bu hafta Mesudiye ilçesinden başlıyoruz” dedi.

Başkan Güler, konuşmasının ardından kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere ‘Teşekkür Belgeleri’ni takdim etti.


KAYNAK: @ordu.bel.tr

2

Önceki İçerik09.05.2023 ORDU NÖBETÇİ ECZANELER
Sonraki İçerikOBB’DEN DÜŞÜNCELİ UYGULAMA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz