BÜYÜKŞEHİR’DEN SPOR’A VE SPORCUYA DESTEK DEVAM EDİYOR

TENİS KORTLARINDA ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ. OBB SPORCUYU YENİLENEN SAHASIYLA KARŞILIYOR.

Ordu’nun en önemli spor komplekslerinden biri olan Karşıyaka Spor Tesisleri 2 yeni kapalı korta daha kavuşuyor. OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile projelendirilen ve yapım çalışması son olarak tenis kortunda çatı kapatma işlemi de gerçekleşti .

Ordu’da her yaş grubunun spor yapması için birçok projeye imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, mevcut tesislerde yenileme ve büyütme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan 2 adet tenis kortunda yenileme ve büyütme çalışmaları son aşamaya geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında daha önce açık olan 2 adet kort üzeri kapatılarak 4 mevsim kullanılacak hale getirildi. Yapılan bu çalışma ile kapalı kort sayısı 2’den 4’e yükseldi.

TENİS TUTKUNLARI BU ANI BEKLİYORDU

OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tenis tutkunlarına verdiği sözü yerine getirildi. Altınordu ilçesinde bulunan ve Ordu’nun en önemli spor tesislerinden birisi olan Karşıyaka Spor Tesisleri’nde daha önce açık olan ve yağışlı havalarda kullanılmayan 2 adet tenis kortu Başkan Hilmi Güler’in talimatı ile yenilendi. Proje kapsamında tenis kortu sahasına çatı örtüsü olarak 2 bin 900 metrekare branda kaplanması, 3 bin metrekare akrilik zemin kaplaması, 75 ton çelik, 300 metreküp beton imalatları yapılarak 4 mevsim spor yapılmasının önü açıldı.

2 ADET TENİS KORTUNUN ÜZERİ KAPATILDI VE TRİBÜN YAPILDI

Tenis kortlarında yapılan çalışma ile 2 adet açık akrilik tenis kortu 18×36 ölçülerinde yeniden düzenlenerek üstü kapatıldı. Ayrıca kortlara tribün, ısıtma ve aydınlatma sistemleri de yapılarak daha kullanışlı hale getirildi. Kısa süre önce başlayan çalışmaların tamamlanması ile birlikte yeniden faaliyete başlayacak kortlar tenis severlerin hizmetine sunulacak.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikPERŞEMBE’DE KAZA : 1 YARALI
Sonraki İçerikPERŞEMBE’DE 1 KİŞİ İNTİHAR ETTİ !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz