14 MAYIS SEÇİMLERİ 2. TURDA

YSK Başkanı Ahmet Yener’den Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi ile ilgili açıklama geldi. 14 mayıas seçimlerinin 2. tura kalmasına yönelik konuşan Yener tarih verdi. Vatandaşlar ise seçim 2. tura mı kaldı, seçim sonucu ne oldu? Seçimde 2. tur ne zaman yapılacak? sorularını araştırmaya başladı. İşte adım adım süreç şu şekilde ilerleyecek;

YSK Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yener’in açıklamalarından satır başları şöyle:
Bu seçim sürecinde zorlu bir çalışma dönemi geçiren kurum personeline teşekkür ediyorum. İl ve ilçe seçim kurulu başkanlarına, seçim personeline ve kamu görevlilerine de teşekkür ediyoruz.

SEÇİME KATILIM ORANI 

Saat 15.15 itibariyle yurtiçi sandık sayısı yüzde 100 açılmış olup, katılım oranı yüzde 88,92 olarak gerçekleşmiştir. Yurtdışında ise yüzde 52,99 oranında katılım gerçekleşmiştir. Yurtdışında veri girişi devam eden 35 bin 874 oy bulunmaktadır.

KESİN OLMAYAN SONUÇLAR 

Kesin olmayan sonuçlara göre Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın yüzde 49,51, Sayın Kılıçdaroğlu’nun yüzde 44,88, Sayın Oğan’ın 5,47’nin oy aldığı görülmüştür. Saat 15.15 itibariyle 35 bin 874 oyun Sayın Recep Tayyip erdoğan’a verilmiş olduğu kabul edildiğinde oylarının yüzde 49,54 olduğu görülmüş, Sayın Kılıçdaroğlu’na verilmiş olduğunda yüzde 44,85 kabul edilmiş olup, hiçbir adayın seçilme yeterliliğine ulaşamadığı görülmüştür.

SEÇİM 2. TURA KALDI 

28 Mayıs Pazar günü ikinci tur seçimlerin yapılmasına karar verilmiştir.

KAYNAK: @milliyet.com

Önceki İçerikPeugeot Ordu Bayiliğini Ateş Grup Aldı
Sonraki İçerikOrdu Üniversitesi’nde 2 Yüksekokula YÖK’ten Onay!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz