Ordu Üniversitesi’ne Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kurulmasına YÖK’ten Onay Geldi

Ordu Üniversitesinin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı yıllık planında yer alan Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin teklifi Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylandı.

YÖK’ün 9 ve 11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen genel kurul toplantılarında ODÜ‘de Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin teklifi, 2547 sayılı Kanun’un 2880 Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kabul edildi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Üniversitemizin sağlık, teknik, fen ve sosyal bilimler alanlarında bir adım daha öne çıkması adına önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Ülkemizin nitelikli insan gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine yönelik oluşturulacak stratejiler ve politikalar önem arz etmektedir.” dedi.

”Bizler de Ordu Üniversitesi olarak bu farkındalıkla hareket edip şehrimizin ve ülkemizin kalkınması noktasında ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman ihtiyacının giderilmesi için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu faaliyetlerimiz neticesinde de 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı planlamamızda yer alan Perşembe Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulmasına yönelik teklifimiz Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiştir. Perşembe ilçesinde açılacak Perşembe Meslek Yüksekokulu’nun ve Cumhuriyet Yerleşkesi’nde yer alacak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ilçemize, Üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek ekledi.

KAYNAK: @odu.edu.tr

Önceki İçerik14 MAYIS SEÇİMLERİ 2.TURA GİDİYOR
Sonraki İçerikOrdu’da Çilek Hasadı Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz