Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kent Orkestrası Mayıs 7’sinde vatandaşlara unutulmaz bir bayram yaşattı.

Ordu’da her yıl halk arasında geleneksel bir bayram olarak kutlanan ‘Mayıs Yedisi’ Şenlikleri, yapılan etkinliklerle bu senede coşkuyla kutlandı.

Önemli bir geçmişe sahip olan ‘Mayıs Yedisi’ bu yıl Ordu’da yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Festival havasında geçen etkinlikleri sahilden izleyen vatandaşlar OBB’ye ait Kent Orkestrası eşliğinde çok keyifli anlar yaşadı.

ŞEHİT TEMEL ŞİMŞİR GEMİSİ İLE DENİZDE TUR GERÇEKLEŞTİ

Ordu’da her mayıs ayının 20’sinde kutlanılan Mayıs Yedisi Şenliklerini gemide yaşamak isteyen çok sayıda vatandaşın ilk durağı Şehit Temel Şimşir Gemisi oldu. Gemide mavi yolculuk yapan vatandaşlar, OBB Kent Orkestrası ile mini konserin tadını çıkardılar.

BU YIL MAYIS YEDİSİ ŞENLİKLERİNİN ADRESİ PERŞEMBE OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile düzenlenen Mayıs Yedisi Şenliklerinin bu yıl adresi Perşembe oldu. Perşembe sahil şeridine akın eden binlerce vatandaş hem güzel havanın tadını çıkardı hem de gemilerle ücretsiz deniz keyfi yaşadılar. Yüzlerce yıllık geçmişe sahip olan bu festivalin sürdürülmesinden dolayı vatandaşlar Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

KAYNAK: @obb

Önceki İçerikOrdu Kumbaşı Mevkiinde Kaza : 2 Yaralı
Sonraki İçerikÜnye’de Önce Altyapı Sonra Sıcak Asfalt

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz