Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in girişimleriyle belediye bünyesine kazandırılan ağaç sökme makinesiyle ağaçlar kesilmeden taşınabilecek.

Ordu’da yeşil ekonomiyi başlatarak doğa dostu çalışmalarla takdir toplayan Büyükşehir Belediyesi, yeni ağaç sökme makinası belediye bünyesine dahil oldu.

Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordulu ustaların emekleriyle yapılan ağaç sökme makinasına ilave olarak hidrolik tertibatlı döner tip ağaç sökme ve dikme makinası alındı.

Ağacı sökerek olduğu yerden başka bir yere nakletmenin bir can kurtarmak olduğuna dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 19 ilçeye çağrıda bulunarak, “Herhangi bir yerde ağaç varsa bunun yerini değiştirmek istiyorsanız ve meydanlarınıza dev gibi kocaman ağaçları koymak istiyorsanız makinalarımız emrinizde” dedi.

“BU CAN KURTARMAKTIR”

OBB Dr. Mehmet Hilmi Güler, ağaçların en önemli varlıklarımızdan olduğuna dikkat çekerek ağaç sökme makinasının herkesin hizmetine açık olduğunu belirtti.

3 TONLUK AĞACI SÖKÜP HASSAS OLARAK YERLEŞTİRME YAPIYOR

Ağaçların kesilmesini önleyip kolayca yer değiştirmesini sağlayan makine, 2,3 metre genişliğinde 1,55 metre derinlikte 60 santim yarıçapındaki 3 ton ağırlığındaki ağacı sökebildiği gibi söktüğü yerden alıp başka alana nakliye edebiliyor.  4 bıçaklı, 360 derece dönebilen hidrolik tertibatlı döner tip sökme ve dikme makinasının başka bir alana hassas olarak istenilen yere yerleştirme özelliği bulunuyor.

KAYNAK: @obb

Önceki İçerikBüyük Destek Depremzedeler İçin
Sonraki İçerikOrdu’lu Sporculardan 6 Madalya Geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz