Fatsa kırsalında coğrafi konumu itibariyle heyelanlar nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşayan mahallelere Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri taş duvar yaparak yolları daha güvenli hale getiriyor. 

Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri 2023 yılında Ilıca, Kayaköy, Küpdüşen, Uzundere, Hacıköy, Aslancami, Kavraz mahallelerinde 430 metre taş duvar çalışması gerçekleştirdi. Yusuflu mahallesinin Şeker mevkiinde ulaşımını sağlayan yolun sıkıntılı olan bölümünde de duvar çalışmaları başlatıldı. Bu projenin yapım çalışmaları kısa sürede tamamlanarak, vatandaşlara daha güvenli bir ulaşım sağlamayı hedefliyor. 

“YOLLARIMIZI PROJEMİZLE EVLADİYELİK BİR HALE GETİRİYORUZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “İhtiyaç olan bölgelerdeki sorunları hızlıca gideriyoruz. Dik ve engebeli olan arazi şartlarının olduğu bölgelerde, özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının ulaşım hizmetlerini aksatmaması için yolların kenarlarına duvar ve betonarme duvar inşa ediyoruz. Sık sık heyelan yaşanan ve dere yatağının yer aldığı bir konumda bulunan mahallelerimizde hummalı bir çalışma yürüten ekiplerimiz, genişletme çalışması yaptığı yolları taş duvarlarla evladiyelik bir hale getiriyor.” dedi.

KAYNAK: @fatsa.bel.tr

Önceki İçerikOrdu Büyükşehir Aybastı’nın Derdine Deva
Sonraki İçerikFatsa Özel Sanayi Sitesinde 34 Yeni İş Yerinin Anahtarını Teslim Edildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz