Özel yetenekli çocukların yapay zeka alanında yeteneklerini artırmak ve onları desteklemek için Altınordu, Ünye ve Fatsa’da Yapay Zekâ Atölyeleri açıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde fırsat eşitliğini arttırmak ve kapsayıcılığı güçlendirmek için çok ciddi çalışmalar devam ediyor.

Bilim ve sanat merkezlerinde özel yetenekli öğrencilerin ülkemizi geleceğe taşıyacak teknolojilerle çalışmalar sürüyor. Bireysel ve takım halinde projeler geliştiren öğrenciler, bu projelerini hayata geçiriyor.

Özel yetenekli çocukların bu alanda yeteneklerini artırmak ve onları desteklemek için Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde bulunan Bilim ve Sanat Merkezleri bünyesinde atölyeler açıldı.

Altınordu, Fatsa ve Ünye BİLSEM’lerdeki öğrenciler Yapay Zekâ Atölyelerinde; Oyuncu Bilgisayarları, 3D Yazıcı, Kodlama Tabletleri 10″, Yapay Zekâ Kiti, Programlanabilir Dronlar, Raspberry Pi Setleri, Dokunmatik IPS Ekranlar, Arduino Setleri, Elektronik Devre Kartı Yapım Malzemeleri, Gravür Seti, Monitörler 24″, Geliştirme Kartları gibi materyaller ile eğitim alarak projeler geliştirmeye başladı.

KAYNAK: @unyedenhaber.com

Önceki İçerikOrdu’da PatPat Kazası Can Aldı!
Sonraki İçerikOrdu’nun Kaza Karnesi Yüz Güldürmedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz