Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı döneminde Ordu’yu doğalgaz ile buluşturan OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu, Ünye, Fatsa, Perşembe ve Gülyalı ilçelerinden sonra Kumru ilçesinde de çalışmalara devam ediyor.

Doğalgaz firması tarafından sürdürülen çalışmaların 6 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor. Kış dönemine kadar ilçenin yüzde 80’ni doğalgaz kavuşmuş olması hedefleniyor.

İlçe Başkanı Yalçuva, “Kumru tarihi günlerinden bir tanesini daha yaşıyor. Hem bizim hem de kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımızın 2019 yerel seçimlerinde verdiği bir sözü daha yerine getirmek için çalışmaları başlattık. Yıllardır hayalini kurduğumuz ancak bir türlü getiremediğimiz doğalgaz sonunda ilçemize geldi. Kumru’da yaklaşık 10 km’lik bir alanı kapsayacak doğalgaz çalışmalarımız başladı. Tamamlandığında ilçemizin yüzde 80’i bu hizmetten yararlanmış olmasını hedefliyoruz. Doğalgaz ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

İlçe sakinleri , “Yıllardır hayalini kurduğumuz doğalgaz çalışması ilçemizde başladı. Bizler her kış öncesi yakacak derdine düşüyorduk. Ancak şimdi bu telaşımız ortadan kalktı. İlçemize doğalgaz geldi. İnşallah bu kış doğalgaz konforunu yaşayacağız” dediler.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikÜnye Limanı Büyüyor
Sonraki İçerikORDU’DA KULE VİNÇ OPERATÖRÜ 35 METRELİK VİNÇTE KALP KRİZİ GEÇİRDİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz