Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde öğrenciler ve sağlık çalışanları sahilde izmarit topladı.

Ordu‘da, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından ilan edilen 31 Mayıs “Dünya Tütünsüz Günü” çerçevesinde bir etkinlik gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü, Tayfun Gürsoy Parkı’nda bir stant açarak vatandaşlara bilgilendirme çalışmaları yaptı. Ardından katılımcılar ve öğrenciler, Akyazı Sahil bandında eldivenlerini takarak izmaritleri topladı.

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün, sigaranın doğaya ve insanlara verdiği zararları anlattı. Bu özel günde, DSÖ tarafından belirlenen tütün ve tütün ürünlerinin zararlarına karşı toplumu bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yapıldığını vurgulayan Tüzün, sigara içilen bir ortamda bulunanların da pasif içici olduğunu ve uzak durmaları gerektiğini, izmaritlerin doğada çözünmeyen ve canlılara zarar veren maddeler olduğuna dikkat çekti.

Etkinlik kapsamında, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün ve sağlık çalışanları tarafından katılımcılara ve öğrencilere fidan dağıtımı yapıldı.

KAYNAK: @IHA

Önceki İçerikBebeğini Gömen Anneye Tahliye!
Sonraki İçerikSeyit Torun’da İstifa Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz