Vali Tuncay Sonel, Ahmet Cemal Mağden Huzurevi’nin depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılmasına karar verildiğini belirterek, Şirinevler mahallesindeki geçici binada incelemelerde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş, stajyer kaymakamlar Merve Kartal, Emre Zafer ve Zübeyde Aslan da Vali Sonel’e eşlik etti. Vali Sonel, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait binayı gezerek detaylı bilgi aldı.

Vali Sonel, incelemelerin ardından Ahmet Cemal Mağden Huzurevi’nde 81 yaşlı olduğunu ve mevcut binanın fiziki şartlarının yetersiz olduğunu vurguladı. Vali Sonel, Cumhurbaşkanının talimatları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanının destekleriyle yeni bir huzurevi projesi olduğunu ve bu proje için ödenek ayrıldığını belirtti. Yeni huzurevinin sahilde yapılacağını ve eski binaların yıkılarak daha iyi koşullarda şık bir huzurevi oluşturulacağını söyledi.

Vali Sonel, 81 yaşlı için birkaç bina sahibiyle görüştüklerini ancak yüksek kira talepleri nedeniyle kabul edilemediğini ifade etti. Bunun üzerine Şirinevler mahallesinde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü binasının az maliyetle bakım ve onarımının yapılmasıyla yaşlıların burada geçici olarak misafir edileceğini belirtti. Vali Sonel, yaklaşık 61 yaşlıyı burada, diğer yaşlıları ise farklı ilçelerde ağırlayacaklarını ve bir yıl içinde yeni binanın tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Vali Sonel, binanın bakım onarımının yapılarak burada yaşlıların kalacağını ve yeni bina tamamlandıktan sonra buranın yine Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılacağını belirtti. Konuşmasını hayırlı dileklerle tamamladı.

KAYNAK: @ordu.gov.tr

Önceki İçerikOrdu’nun Yerli Tekneleriyle Yeni İş Sahası Doğuyor
Sonraki İçerikBebeğini Gömen Anneye Tahliye!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz