Ordu’da huzurevi sakinleri tarafından yapılan el emeği ürünler sergilendi. Satışa sunulan ürünlerden elde edilen gelir depremzedelere bağışlanacak.

Ordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ahmet Cemal Mağden Huzurevi işbirliğiyle gerçekleştirilen bir etkinlik düzenlendi. Haftada 3 gün, usta öğreticiler huzurevine gelerek eğitim verdiler. Bu kapsamda, huzurevinde kalanlar kendi yapımı filografi, rölyef, ahşap boyama, nakış, örgü ve geri dönüşüm malzemelerinden oluşan 800 ürünü satışa sunarak gelir elde ettiler. Elde edilen gelir ise depremzedelere yardım amacıyla kullanılacak.

Programın açılışında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu‘nun güzel bir şehir oluşturma hedefiyle projeler ürettiklerini belirtti. Güler, yaşlılarımız, huzurevlerimiz, öğretmenlerimiz ve halkımızın güzel bir şehirde yaşaması için çalıştıklarını vurguladı. Aynı zamanda güçlü bir ekonomi, güvenli ve güvenilir bir şehir oluşturma amaçlarının olduğunu ifade etti. Güler, elde edilen gelirin depremzede vatandaşlara yardım amacıyla kullanılacağını ve birlikte güzel çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan ise Mayıs ve Haziran aylarının, halk eğitim merkezleri ve okullarda yıl boyunca verilen emeklerin sergilendiği önemli zaman dilimleri olduğunu belirtti. Karahan, etkinlikten elde edilecek gelirlerin depremzedelere ulaştırılmasının manevi anlamının büyük olduğunu ifade etti.

Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş ise serginin hayırlı olmasını temenni etti. Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi yapıldı ve sergi açılışı gerçekleştirildi.

Protokol üyeleri, huzurevinde kalan vatandaşlar tarafından yapılan el emeği ürünleri inceledi. Sergi, 3 Haziran tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

KAYNAK: @IHA

Önceki İçerikLisanslı Depo İnşaatı Başladı
Sonraki İçerikUlubey’in Yeni Görünümü İçin Adım Atıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz