Ordu’da 2 bin 100 yıllık ‘ana tanrıça’ Kibele Heykeli ile yaklaşık 3 bin parça tarihi eserin bulunduğu Kurul Kalesi yolu sıcak asfalt ile buluşuyor. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan Kurul Kalesi’nin turizme açılması için çalışmalara devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler liderliğinde yürütülen çalışmalarda, kaleye ulaşımı sağlayan 6.5 kilometrelik yolun ilk etabı olan 1.5 kilometrelik bölümün çalışmaları tamamlandı.

Başkan Güler, yolun kaleye ve çevredeki 5 mahalleye ulaşımı sağladığını belirterek, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla turizme önemli bir katkı sağlanacağını ifade etti. Şu anda yolun ilk etabında sıcak asfalt çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Başkan Güler, kalan 5 kilometrelik güzergahın ise altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından en kısa sürede sıcak asfaltla buluşturulacağını belirtti.

Kurul Kalesi, 6. yüzyıla kadar uzanan bir tarihe sahip olup 2 bin 100 yıllık ‘ana tanrıça’ Kibele Heykeli ve binlerce tarihi eseri barındırmasıyla önemli bir kültürel değere sahiptir. Yapılan çalışmalarla birlikte Kurul Kalesi’ne daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlanarak turizme büyük bir katkı sunulması hedeflenmektedir.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerik ‘Ordu’dan Hopa’ya Mavi Yol Projesi’ başlatıldı. 
Sonraki İçerikFide Desteği Altınordu Belediyesi’nden

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz