Türkiye’deki artan kruvaziyer turizmi pastasından Ordu da payını alıyor. 2022 Aralık ayından itibaren dev yolcu gemilerine ev sahipliği yapmaya başlayan Ünye Limanı, Ordu’da turizmin canlanmasını sağladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla Ünye Limanı’nı uluslararası standartlara getirmeyi başardı. Bu çabaların sonucunda, liman her geçen gün olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor. Yapılan genişletme çalışmaları sayesinde liman, Ro-Ro ve konteyner taşımacılığına ek olarak kruvaziyer turizmine de hizmet vermeye başladı.

Binlerce Turist Ağırlandı

Deniz turizminin yoğun olduğu bölgelerde sıklıkla yapılan kruvaziyer seferlerinin yeni rotası Ordu oldu. Önceden Trabzon, Amasra ve İstanbul limanlarında durak yapan gemiler, şimdi rotalarına Ordu’yu da ekledi. Son 6 ay içinde Rusya’dan hareket ederek Ordu’ya gelen kruvaziyer gemisi, Ünye Limanı’na 7 kez sefer düzenledi.

Bu düzenlenen seferlerle Ordu’ya gelen turistler, rehber eşliğinde şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebiliyor ve bol bol alışveriş yapma imkanı buluyor.

Kruvaziyer turizmi, deniz turizmini canlandırmanın yanı sıra Ordu‘nun ekonomisine de önemli katkılar sağlıyor.

Seferler Devam Edecek

Ünye Limanı, Ordu’nun dünyaya açılan kapılarından biri olmaya devam edecek ve birçok kruvaziyere ev sahipliği yapacak.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikFide Desteği Altınordu Belediyesi’nden
Sonraki İçerikOrdu Sosyal Medya Ajansı Hizmeti 2023

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz