Altınordu Belediyesi, üreticilere destek olmak ve tarımsal üretimi teşvik etmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu sene de çiftçilere yine yüzbinlerce ücretsiz sebze fide desteğinde bulunuyor.

Altınordu Belediyesi, tarımsal üretimi teşvik etmek ve çiftçilere destek olmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz sebze fidesi dağıtımı gerçekleştiriyor. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in liderliğinde yürütülen projelerden biri olan Ücretsiz Sebze Fidesi Dağıtımı, mahalle mahalle devam ediyor.

Çiftçilerin yanında olmayı ilke edinen Altınordu Belediyesi, “Altınordu üretsin destek bizden” sloganıyla baharın gelmesiyle birlikte ücretsiz sebze fidesi dağıtımına başladı. Kırsal mahallelerde devam eden dağıtımlar kapsamında çiftçilere yüksek verimli salatalık, domates, biber ve patlıcan fideleri teslim ediliyor.

Altınordu Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen sebze fidesi dağıtımları, kırsal mahallelerde büyük ilgi görüyor. Geçmiş yıllarda yüz binlerce domates, biber, salatalık ve patlıcan fidesinin dağıtıldığı Altınordu’da bu yıl da 452 bin sebze fidesi toprakla buluşturulacak.

Fide desteği alan çiftçiler, Başkan Tören’e teşekkür ederek üretimlerine devam edeceklerini ifade ettiler.

Başkan Aşkın Tören, “Her zaman olduğu gibi yine üreticilerimizin, çiftçilerimizin ve insanlarımızın yanındayız. “Üreten ve kendi kendine yeten şehir” hedefimiz ve “Altınordu üretsin destek bizden” parolamızla ücretsiz sebze fidesi dağıtımlarına başladık. Tarımsal üretimi teşvik etmek, çiftçilerimize destek olmak ve daha fazla insanımızı üretime dahil etmek için yüzbinlerce sebze fidesini toprakla buluşturuyoruz. Fideleri toprakla buluşturan kıymetli üreticilerimize, destek veren hemşehrilerimize ve üreten şehir kimliğimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı ve bereketli olsun” şeklinde konuştu.

KAYNAK: @altınordu.bel.tr

Önceki İçerikKibele’nin Evine Giden Yols Sıcak Asfalt
Sonraki İçerikKRUVAZİYER TURİZMİNİN YENİ GÖZDESİ: ORDU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz