Ordu’nun Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle, 1-7 Haziran “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” çerçevesinde açılan el emeği ürünleri sergisi büyük beğeni topladı.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kapsamında, el emeği ürünleri sergisi büyük ilgi gördü. Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen sergide, el sanatları üzerinde çalışan kursiyerlerin ve öğreticilerin ürünleri sergilendi. Sergide keçe, takı, sepet örgüsü gibi çeşitli el sanatları çalışmaları yer aldı ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan, sergide yer alan ürünlerin kursiyerler ve öğreticiler tarafından hazırlandığını belirtti. Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendiğini ifade eden Erdoğan, yaklaşık 40 farklı alanda kurslar açtıklarını ve bu yılın çalışmaları arasında keçe, takı, sepet örgüsü gibi el sanatlarına odaklandıklarını söyledi.

Etkinlikler, öğrencilerin spor faaliyetleri ve halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

KAYNAK: @IHA

Önceki İçerikOrdu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman’a Yeni Başkanlık
Sonraki İçerikGölköy’de 75 Koyun Telef Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz