Ayı saldırısında 75 koyunu telef olan Celal Gün’ü ziyaret eden Tarım İl Müdürü Kemal Yılmaz, “Mağduriyetini gidermek için gerekeni yapacağız.” dedi.

Gölköy ilçesi Cihadiye Çoralan Yaylası’nda koyun bakıcılığı yapan Celal Gün, sabah otlatma için ağıla geldiğinde, çevredeki tel örgülerin parçalandığını fark etti. Merakla ağıla giren Celal Gün, üzücü bir manzara ile karşılaştı. Ayının saldırısı sonucunda 75 küçükbaş hayvanı telef olmuş, sürüde bulunan bir çoğu ise yaralanmıştı.

Durumu hemen yetkililere bildiren Celal Gün, Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin incelemeleri için harekete geçmesini sağladı. İl Müdürü Kemal Yılmaz, Celal Gün’ü geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak desteklerini iletti.

Müdür Yılmaz yaptığı açıklamada, “Gölköy ilçesindeki Çoralan yaylasında yaşanan yabani hayvan saldırısı sonucunda 80 küçükbaş hayvanın telef olduğu üzücü olayla ilgili yetiştiricimiz Celal Gün’ü ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Devletimiz her zaman üreticilerimizin yanında yer alır. Üreticimizin mağduriyetini gidermek için gerekli adımları atacağız” şeklinde konuştu.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikBUZAĞI DESTEKLEMESİ BAŞVURULARI YAKINDA BİTİYOR
Sonraki İçerikŞehir Hastanesi’nin %95’i Tamamlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz