Ordu’ya sağlık alanında sınıf atlatacak 900 yataklı şehir hastanesi inşaatındaki çalışmalar devam ediyor.

Ordu, sağlık alanında büyük bir adım atarak inşaatı devam eden 900 yataklı şehir hastanesi ile önemli bir gelişme kaydediyor. Şu an itibariyle hastanenin kaba inşaatının yüzde 95’i tamamlanmış durumda ve morfoloji binası ise yüzde 100 olarak tamamlanmış durumda.

Ordu Üniversitesi‘nin tahsis ettiği arazi üzerinde 2021 Mart ayında başlanan 900 yataklı şehir hastanesi projesi hızla ilerliyor. Hastane, Ordu’nun en temel ihtiyaçlarından biri olan sağlık hizmetlerindeki eksikliği giderecek önemli bir adım olacak. Ordu Çevre Yolu’nun yanında, Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde konumlanan hastane, yapılan çalışmalarla birlikte Ordu ve çevre iller için bir sağlık merkezi olacak.

Hastane, deprem riskine karşı güçlendirilmek üzere bin 20 adet sismik izolatörle donatılmış durumda. 250 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilen ve Sağlık Bakanlığı’nın öz kaynaklarıyla finanse edilen hastanenin kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlanmış durumda.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, hastaneye ulaşımı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak Ordu-Giresun Karayolu’ndan yaklaşık 2 kilometrelik bir bağlantı yolu açılması için çalışmalar devam ediyor ve farklı noktalardan da ulaşım imkanlarının kolaylaştırılması için çalışmalar sürdürülüyor. Tamamlandığında hastaneye 8 farklı noktadan ulaşım imkanı sağlanacak.

Vatandaşlar, Ordu Şehir Hastanesi’nin inşaatının yüzde 95 tamamlanmasının sevindirici olduğunu belirterek, uzun süredir Ordu’nun sağlık sorunlarının olduğunu ve bu büyük çaplı hastaneye ihtiyaç duyulduğunu dile getirdiler. Ayrıca, sağlık sorunları nedeniyle farklı illere sevk edilme durumuyla karşılaştıklarını ifade eden vatandaşlar, şehir hastanesi sayesinde bu sorunun ortadan kalkacağını da vurguladılar.

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikAyı Saldırısında 75 Tane Koyunu Telef Olan Celal Gün’e Ziyaret
Sonraki İçerikSakin Şehir’de TOKİ Hız Kesmeden Devam Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz