Ordu’da 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde dalgıçların Karadeniz’den çıkardığı atıklar sahilde sergilendi.

Ordu‘da, “Temiz Deniz, Temiz Dünya” temasıyla kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri büyük bir katılımla gerçekleşmiştir. Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen programda çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

Programın ilk bölümünde Rüsumat No: 4 Gemisi Meydanı’ndan denize çelenk bırakılarak, depremden etkilenen tüm vatandaşlar anılmıştır. Daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi Bando ekibi öncülüğünde katılımcılar ve protokol üyeleriyle birlikte rıhtım mevkiine yürüyüş yapılmış ve bu sırada denizden botlar, kanolar ve yelkenler eşlik etmiştir.

Ardından İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği, sahil güvenlik ekipleri ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Su Altı ekipleri tarafından dip temizlik çalışması gerçekleştirilmiştir. Ekipler, denizin dibinden çeşitli çöpleri toplayarak rıhtımda sergilemiştir.

Ordu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Öztürk, etkinliklerin amacının kamuoyunu bilgilendirmek olduğunu belirtmiştir. Öztürk, denizlerin önemini vurgulayarak, her bireyin çevreyi koruma konusunda görevlerini yerine getirmesi gerektiğini ifade etmiştir. Etkinlikler su altında yapılan arama çalışmasıyla sona ermiş ve Türk bayrağı açılarak program sonlandırılmıştır.

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikOrdu’da Yollarında Konfor
Sonraki İçerikORDU’DA TRİATLON RÜZGARI 4. KEZ ESECEK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz