10-12 HAZİRAN TARİHLERİNE ORDU’DA “2023 ORDU TRİATLON TÜRKİYE KUPASI” VE “OKUL SPORLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI” YARIŞLARI DÜZENLENECEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu ile iş birliği yaparak 10-12 Haziran tarihleri arasında Ordu’da 4. kez triatlon yarışlarını düzenleyecektir. Büyükşehir Belediyesi, bu organizasyonlarla triatlon sporunu Ordu’da ve ülke genelinde geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflemekte ve triatletleri şehirde ağırlamaktadır. Bu yıl düzenlenecek olan “2023 Ordu Triatlon Türkiye Kupası” ve “Okul Sporları Türkiye Şampiyonası” yarışlarına ev sahipliği yapılacaktır.

Yarışlar Altınordu Bahçelievler/Akyazı sahilinde gerçekleştirilecek ve 17 farklı ildeki 510 sporcu katılım sağlayacaktır. Yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarını ardı ardına tamamlayarak sporcular ter dökecektir. “2023 Ordu Triatlon Türkiye Kupası” ve “Okul Sporları Türkiye Şampiyonası” kategorilerinde Elit-Erkekler, Elit-Kadınlar, Genç-Erkekler, Genç-Kadınlar, Yıldız-Erkekler, Yıldız-Kadınlar, M3-Erkekler, M3-Kadınlar, Paratriatlon-Erkekler, Yaş Grubu-Erkekler ve Yaş Grubu-Kadınlar gibi farklı kategorilerde yarışlar düzenlenecektir.

Yarışlar kapsamında 10 Haziran Cumartesi, 11 Haziran Pazar ve 12 Haziran Pazartesi günleri saat 06.00 ile 17.30 arasında Altınordu ilçesi Mehmetçik Bulvarı, 15 Temmuz Milli İrade Caddesi, 1068. Sokak ve Akyazı Caddesi araç trafiğine kapalı olacaktır.

KAYNAK: @ordubel.tr

Önceki İçerikDünya Çevre Günü’nde Dalgıçlar Denizden Atık Çıkarttı
Sonraki İçerik21 YAŞINDAKİ ORDULU GENÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz