1-7 Haziran 2023 tarihleri arasında, Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Haftası kapsamında Ulubey Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından bir sergi düzenlendi.

Ulubey Kaymakamı Süleyman Arat, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Çongara, Ulubey Emniyet Amiri Murat Yurdakul, Jandarma Komutanı Hüseyin Güler ve diğer daire amirlerinin katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik, aşırı yağmur nedeniyle Ulubey Halk Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını Ulubey Halk Eğitim Müdürü Altan Yener yaptı.

Altan Yener konuşmasında, 2022-2023 eğitim yılında 96 kursun açıldığını, 2539 kursiyerin kayıt yaptırdığını, 146 açık lise öğrencisi ile 19 açık öğretim ortaokulu öğrencisine eğitim hizmeti verdiklerini belirtti. Ayrıca, üniversite hazırlık kursları ve lise mezunu öğrencilere yönelik öğretim hizmetlerinin de sunulduğunu ifade etti. Yener, kursların açılmasında desteklerini esirgemeyen tüm kamu kurumları, kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve öğretmenlere teşekkür etti. Ayrıca, hayat boyu öğrenme haftası etkinliklerinde emeği geçen öğretmenlere, usta öğrencilere, görevlilere, kursiyerlere ve konuklara da teşekkür etti.

Etkinlikte kursiyer öğrencilerden oluşan bir saz ekibi gösteri yaptı ve seyircilerden büyük alkış aldı. Ardından, kurdele kesimi gerçekleştirildi ve protokol üyeleri kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerini gezerek, kurs yetkililerinden bilgi aldı.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikYaya Geçidinin Sadık Bekçisi
Sonraki İçerik1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası Ordu’da Coşkuyla Kutlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz