Yaya geçidinin ‘Sadık Bekçisi’ köpek, karşıya geçen insanlara yardım ediyor .Ordu’da yaya geçidinde bekleyerek insanları karşı tarafa geçiren köpek adeta güvenliği sağlıyor.

Ordu‘da yaya geçidinde bekleyerek insanları karşı tarafa geçiren köpek, güvenliği sağlama konusunda önemli bir rol üstleniyor. Bu sadık köpeğe vatandaşlar “Sadık” adını vermişler ve sadece yaya geçidini kullananlara yardım ediyor.

Yaklaşık 3 ay önce Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bir işyerinin önüne gelen bu köpek, o günden beri yaya geçidini kullanan insanlara yardım ediyor. Sadık adıyla tanınan bu köpek, adeta bir trafik dedektifi gibi davranarak yaya geçidini kullanan insanlara yardımcı oluyor. Her gün alışkanlık haline getirdiği bu işlemi sürekli olarak gerçekleştiriyor ve günlük olarak yaklaşık 200 kişiyi karşıya geçiriyor. Ayrıca, karşı tarafa geçen insanları da geri getiriyor. Vatandaşlar, bu köpeğin araçlara yaklaşarak havlamasıyla, bu davranışın başlangıçta tesadüf olduğunu düşündüklerini belirtiyor. Ancak şimdi bu duruma alıştıklarını ifade ediyorlar.

Tuncay Akdemir adlı bir vatandaş, Sadık isimli köpeğin davranışlarını yaklaşık 10-15 gün önce fark ettiğini ve onun harika bir hayvan olduğunu söylüyor. İnsanları yaya geçidinden karşıya geçiriyor ve sonra da diğer taraftan gelenleri karşıya geçiriyor. Ona göre Sadık, çok özel bir hayvan ve tek amacı insanları karşıya geçirmek. Tuncay Akdemir, onu gönüllü bir trafik polisi gibi görüyor.

Emre Karakış adlı bir vatandaş ise köpeği ilk fark ettiğinde karşıdan karşıya geçmek isteyenlere saldıracağını düşündüğünü söylüyor. Ancak daha sonra Sadık’ın insanları karşıya geçirdiğini fark ettiklerini belirtiyor. Köpek bekliyor ve insanları karşıya geçiriyor. Hatta bazen araçların durmasına bile neden olabiliyor. Sadık, insanları koruyor ve artık insanlar ona alışmış durumda. Emre Karakış’a göre Sadık, trafikte insanların yapamadıklarını yapmaya çalışıyor. Ayrıca, diğer taraflarda insanların geçişlerine izin vermiyor, sadece yaya geçidini kullanmalarını sağlıyor.

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikFazla Yağış Heyelana Neden Oldu
Sonraki İçerikUlubey’de Sergi Haftası Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz