Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, depremzedelere destek amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesi kapsamında, Ünye‘deki eğitim kurumlarında çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Özellikle 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından yaraların sarılması için düzenlenen etkinlikler dikkat çekiyor.

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, okul bahçesinde düzenledikleri etkinlikle depremzedelerin yanında olduklarını gösterdi. Öğrenciler yiyecek ve içecek standında görev aldı. Yöresel yemeklerden tatlılara ve taze gözlemelerin hazırlandığı alanda veliler de görev aldı. Tüm iş bölümleri için görev paylaşımı yapıldı. Bu etkinlikten elde edilen gelir, deprem bölgelerindeki öğrencilere gönderilecek.

Okul Müdürü Mehmet Azaklı, düzenlenen etkinlikle depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun sarmayı amaçladıklarını belirtti. Azaklı, “6 Şubat’ta yaşanan depremin yol açtığı yaraları sarmak ve deprem şehitlerinin bize emanet ettiği kişilere omuz vermeye devam etmek düşüncesiyle hazırlanan programda öğretmen, öğrenci ve velilerimiz tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekler misafirlerimize sunuldu. Elde edilen gelir, Hatay İskenderun’da bulunan kardeş okulumuzda okuyan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacak” dedi.

Önceki İçerikOrdu’da 2 Gün 94 Heyelan
Sonraki İçerikVali , Fatsa METİP Alanında İncelemelerde Bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz