Ordu’nun yeşil ve maviyi kucaklayan plaj ve kumsalları bakım, onarım ve temizlik çalışmalarıyla vatandaşların kullanımına hazır hale getiriliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların keyifli bir yaz sezonu geçirmesi için plajları ve kıyıları temizleyerek halkın kullanımına hazır hale getiriyor. Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde kumsallarda temizlik ve bakım çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar, yapılan çalışmalarla plajların 2023 yaz sezonuna hazırlandığını belirtti. Kum eleme makineleriyle kumsalların temizlendiğini, duş, soyunma kabinleri ve tuvaletlerin bakımının yapıldığını söyledi. Gündoğar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in himayesiyle son 4 yılda kumsalların tertemiz olduğunu ifade ederek, Ordu’nun Türkiye’nin en güzel ve temiz kumsallarına sahip olduğunu iddia etti. Hemşehrilerini ve çevre illerdeki vatandaşları Ordu’nun güzel plajlarında tatil yapmaya davet etti.

Başkan Gündoğar, ayrıca mavi bayrak çalışmalarının da devam ettiğini belirtti. Şu anda 2 mavi bayraklı kumsalları olduğunu ve Ünye’de mavi bayrak almak için başvurularının devam ettiğini söyledi. Gündoğar, 2023 yaz sezonunun hayırlı geçirilmesini diledi.

Büyükşehir Belediyesi, kumsal temizliği için Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan 16 plajda çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında kum temizliği, çevre temizliği, soyunma kabinleri, duş, tuvalet, çeşme, gözetleme kulesi gibi yapıların yerleştirilmesi, bakımı, onarımı ve temizliği gerçekleştiriliyor.

Önceki İçerikVali , Fatsa METİP Alanında İncelemelerde Bulundu
Sonraki İçerikOrdu’da Operasyonda 7 Kişi Tutuklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz