Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Altınordu şubesinde eğitim alan kursiyerlerin el emeği ve göz nuru çalışmalarının yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı.

Serginin açılış programında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun hanımlarının ve beylerinin zaten sanatkâr olduğunu ve ORMEK aracılığıyla bu yeteneklerini ortaya çıkardıklarını belirtti. Başkan Güler, kursiyerlere her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade etti.

ORMEK, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı ilçelerde vatandaşların bilgi ve becerilerini geliştirmeleri ve ev ekonomilerine katkıda bulunmaları amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Altınordu ORMEK’te eğitim alan kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sergi açılış programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, diğer belediye başkanları, protokol üyeleri ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Başkan Güler, konuşmasında ORMEK’ler aracılığıyla insanların gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkardıklarını ve kursiyerlerin hem yeteneklerini keşfettiğini hem de yaptıkları ürünlerle ekonomik kazanç elde ettiklerini vurguladı. Ayrıca, kursiyerlerin ürünlerini satış mağazalarında satarak ev ekonomilerine katkı sağlayabileceklerini ve gizli kalmış sanatların da ortaya çıkmasına yardımcı olacaklarını belirtti.

Açılış programının ardından sergi ziyaretçilere açıldı ve Başkan Güler, protokol üyeleri ve davetliler sergiyi gezdi. Sergide eserlerini sergileyen kursiyerler, ORMEK’in kendilerine katkılarından bahsederek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler. Kursiyerler, ORMEK sayesinde boş zamanlarını değerlendirdiklerini ve aile ekonomisine katkı sağladıklarını ifade ettiler.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikTriatlon Yarışları Öncesinde Kortej Yürüyüşü Gerçekleştirildi
Sonraki İçerikMenderesler Sağanak Nedeniyle Taştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz