Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından “Çevreni Koru, Geleceğini Koru” temasıyla düzenlenen Çevre Şenliği, çocukların hem eğlendiği hem de bilgilendiği bir etkinlik oldu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Kültür Otağı’nda gerçekleştirilen Çevre Şenliği programı, çocukları ağırladı. Çocuklar, öğretmenleri ve velileri eşliğinde çeşitli aktivitelerle hem eğlendi hem de öğrendi.

Geri dönüşüm, sıfır atık, iklim değişikliği gibi konular çerçevesinde yapılan etkinliklerle çocuklar eğlenceli bir şekilde öğrenirken, parmak boyama, yüz boyama, sahne etkinlikleri gibi etkinliklerle de keyifli zaman geçirdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, açılış konuşmasında etkinliğin çocuklar için faydalı olmasını temenni etti. Okutucu, şunları söyledi: “Bugün böyle bir etkinliği düzenlemekten çok mutluyuz ve sizi burada görmek bizi daha da mutlu ediyor. Çevreni Koru, Geleceğini Koru temasıyla bir program hazırladık. Yapacağımız etkinliklerle çocuklarımıza faydalı olmayı umuyoruz. Atık toplama, ayrıştırma, iklim değişikliğinin önemini vurgulama gibi konuları işleyen bir etkinlik olacak. Geleceği size emanet edebilmek için buradayız.”

Eğlenirken öğrendiklerini belirten çocuklar, “Bugün çok eğlendik. Yüz boyama, parmak boyama, çiçek dikimi gibi birçok etkinlik yaptık. Hepsi çok güzeldi. Çevre hakkında bilgi edindik, geri dönüşümü ve çevreyi korumayı öğrendik. Çöp atmamanın önemini öğrendik. Burada hem etkinlik yaptık hem de birçok şey öğrendik” şeklinde konuştular.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikOrdu’da Düzenlenen Triatlon Yarışları Sona Erdi
Sonraki İçerikOrman Gülleri Açtı Yaylalar Sarıya Boyandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz