Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören liderliğinde, ilçeye kazandırılan tam donanımlı Mobil Sağlık Tarama aracı, röntgen, ultrason, EKG cihazı, solunum ve işitme testlerinin yanı sıra hastane konforunu sunarak vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

Son üç ay içinde 34 mahallede, 5 binden fazla vatandaş Mobil Sağlık Tarama hizmetinden faydalandı.

Mobil Sağlık Tarama hizmeti, hastalıkların erken teşhis ve tanısıyla toplum sağlığına katkıda bulunurken, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ve hastaneye ulaşmakta güçlük çeken dezavantajlı gruplar, yaşlılar, yatağa bağımlı bireyler ve engelliler gibi kişilere düzenli temel sağlık hizmetleri sunuyor.

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen mobil sağlık tarama programları, kanser taramaları, fizyoterapist danışmanlığı, diyetisyen ve beslenme danışmanlığı (BKİ ölçümü), tansiyon ve kan şekeri ölçümü, tüberküloz (verem) bilgilendirmesi, sigara bırakma danışmanlığı gibi toplum sağlığını ilgilendiren temel sağlık hizmetlerini kapsamaktadır.

Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı, tüm kırsal mahallelere eşit şekilde hizmet verirken, 2023 yılının ilk üç ayında 34 mahallede 5 binden fazla vatandaşa hizmet sundu.

Pandemi döneminde sağladığı hizmetler, aşılama çalışmalarına katkıları ve deprem bölgesinde afetzedelere sağlık hizmeti sunmasıyla, Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı, vatandaşların en büyük sağlık destekçisi oldu.

Başkan Tören, “Hizmetlerimizin merkezinde insan var” diyerek, insan odaklı bir anlayışla hareket ettiklerini belirtti. Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan yaşlılar, yatağa bağımlı hastalar ve engelli bireylerin, birinci basamak ve aile hekimliği hizmetlerine ulaşmalarını sağladıklarını ifade etti. Tören, sağlık hizmetlerinin sunulmasında destek ve katkılarıyla birlikte çalıştıkları İl Sağlık Müdürlüğüne, Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğüne, doktorlara, hemşirelere ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür

KAYNAK: @altinordu.bel.tr

Önceki İçerikCivil Deresi Eski Günlerine Kavuştu
Sonraki İçerikDrift Tutkusu Toplam 300 Bin Lira Cezaya Sebep Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz