CİVİL DERESİ, BAŞKAN GÜLER’İN ÇABALARIYLA ESKİ GÜNLERİNE GERİ DÖNDÜ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in doğal su kaynaklarının korunması için yaptığı çalışmaların bir parçası olarak, birkaç yıl önce kuruma aşamasına gelmiş olan Civil Deresi eski canlılığına kavuştu.

Uzun yıllardır herhangi bir faaliyetin olmadığı atıl durumdaki Civil Deresi, yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda hem sosyal bir alana dönüştü hem de yelken ve kano sporcuları için antrenman sahası haline geldi.

Kuruma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Civil Deresi, Başkan Güler’in çabalarıyla şu anda sosyal bir alan haline geldi. Su kaynağı yükseltilen ve eski zor günlerini geride bırakan Civil , su sporlarına hizmet eden bir görünüm kazandı. Kano ve yelken antrenmanlarının yapıldığı dere, renkli görüntüsüyle herkesi etkiliyor.

Yenilenen haliyle yelken ve kano sporcularına hizmet veren Civil Deresi, yapılan çalışmalar sayesinde daha verimli bir antrenman imkanı sunuyor. Aynı zamanda yelken sporu için de önemli imkanlar sunan bölge, rüzgarın etkisiyle antrenman verimliliğini arttırıyor.

Başkan Güler, su kaynaklarını artırmak amacıyla il genelinde 61 gölet inşa ettirdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde DSİ (Devlet Su İşleri) Genel Müdürlüğü kanalıyla Ordu‘daki derelerin temizlenmesi, bent ve tahkimat yapılması için çalışmalara başlamıştı. Cevizdere (64 km uzunluğunda), Akçay (23 km uzunluğunda), Elekçi (52 km uzunluğunda) ve Bolaman (77 km uzunluğunda) ırmaklarının eski canlı günlerine dönmesi Başkan Güler’in çabalarıyla gerçekleşti.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikBaşkan Tören “İşsizlik Sorununa Çözüm Bulma Gayesindeyiz”
Sonraki İçerikAltınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı Vatandaşın En Büyük Sağlık Destekçisi Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz