Ünye ilçesinde araç alım-satım işiyle uğraşan genç bir adam, otomobiliyle trafikte drift tutkusu nedeniyle toplamda 300 bin lira ceza aldı ve ehliyeti süresiz iptal edildi.

Metin Türk adındaki 28 yaşındaki genç, Bayramca Mahallesi’nde oto alım-satım işi yapmaktadır. Farklı günlerde ve saatlerde gerçekleştirdiği driftler sonucunda aldığı cezalara bir yenisini daha eklemiştir. 28 Mayıs akşamı seçim kutlamalarına katılan Metin Türk, trafik güvenliğini tehlikeye atması ve aynı akşam tekrar drift yapması nedeniyle ehliyeti süresiz olarak iptal edilmiştir. Farklı bölgelerde açık spor otomobiliyle drift yapmaya devam eden Türk’ün görüntüleri sosyal medyada yayıldı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri duruma müdahale etti. Ekipler, sürücüye iki farklı yerde drift yapma ve ehliyetsiz araç kullanma suçlarından toplamda 72 bin 110 lira idari para cezası uyguladı.

Metin Türk, cezaları hakkında konuşurken pişmanlık duymadığını belirtti ve “O gün seçim kutlamaları vardı. Bir sevinçle gösteri yapmak istedim. Kimseye zarar vermedik. Bize ‘maganda’ diyorlar. Eleştirenler de var, ancak biz maganda değiliz. Bu işi seviyoruz ve şu ana kadar 300 bin liranın üzerinde ceza ödedik. Asla pişman değilim. İlçemizde bu tür etkinliklerin yapabileceği bir alan istiyoruz. Kimseye beklentimiz yok ve devletin kestiği cezaları tamamen ödüyoruz. Ehliyetimi aldılar. Toplamda 72 bin lira ceza uygulandı. Asıl amacımız gençlerin araçlarını sergileyebileceği bir yer istemek. Amacımız kimseye zarar vermek değil” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca, ekiplerin sürücü hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek’ suçlamasıyla adli işlem başlattığı da öğrenildi.

KAYNAK: @İHA

Önceki İçerikAltınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı Vatandaşın En Büyük Sağlık Destekçisi Oldu
Sonraki İçerikÇöp Dağından Yemyeşil Seyir Terasına

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz