TÜM ALT VE ÜST YAPISI YENİLENEN SIRRIPAŞA CADDESİ’NİN ARDINDAN ŞİMDİ DE İSMET PAŞA CADDESİ YENİLENECEK. ÇALIŞMA TAMAMLANDIĞINDA CADDE MODERN BİR KİMLİK KAZANACAK

Estetik ve modern bir kent oluşturma hedefiyle projelerini hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, halk arasında ‘Yeni Fidangör’ olarak bilinen İsmetpaşa Caddesi’nin yenilenmesi için adımlar atmış durumda.

Daha önce Altınordu ilçesinde Sırrıpaşa Caddesi’nde zemin iyileştirme ve cephe giydirme çalışmaları gerçekleştirerek caddeyi adeta rengarenk bir açık alışveriş merkezi görünümüne kavuşturan Başkan Güler, şimdi de İsmetpaşa Caddesi’nin siluetini değiştirmek amacıyla çalışmalara başlıyor.

İsmetpaşa Caddesi Zemin İyileştirme ve Aydınlatma Projesi kapsamında, insan ve çevre dostu, estetik ve modern bir kent oluşturma amacıyla 570 metre uzunluğunda ve 7 bin 400 metrekare alanda mineral yüzeyli taşla zemin kaplaması ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek.

Çalışmaların 3 Temmuz’da başlayacağı ve Eylül ayının sonuna kadar tamamlanmayı hedeflendiği belirtiliyor.

Başkan Güler, çalışmalardan önce Yeni Mahalle İsmetpaşa Caddesi esnafı ve sakinleriyle bir araya gelerek, alt yapı çalışmalarının yanı sıra zemin kaplama ve aydınlatma çalışmalarının yapılacağını ve yeni kent donatılarının yerleştirileceğini ifade etti.

Başkan Güler sözlerine şunları ekledi: “Güzel bir çalışma yapmak istiyoruz. Tecrübeli bir ekibimiz var ve iyi bir planlama yaptık. Amacımız, işlerin sürdüğü ve işlerinizin devam ettiği bir süreç yaşatmaktır. Bu projeye girmeden önce detaylı bir inceleme yapmak istedik. Önce altyapıyı tamamlayacağız. Daha önce Sırrıpaşa Caddesi’nde benzer bir çalışma gerçekleştirdiğimizde kış mevsimiydi, ancak burada fındık hasat dönemine denk getirdik. İnşallah bu bölgeyi daha hızlı bir şekilde tamamlayacağız.”

Toplantıya katılan Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş ise Başkan Güler’e teşekkür ederek, “Sırrıpaşa ve İsmetpaşa Caddeleri kardeş gibidir. İkisinin de aynı görünmesini talep ettik ve Başkanımız bizi kırmadı. Artık bu iki cadde bir olacak. Bu zamanda bu projenin gerçekleşmesi gerekiyordu. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu.

Parke sökümü ve kazı çalışmalarının başlamasıyla birlikte ilgili kurumlar altyapı yenileme çalışmalarına başlayacaklar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ), caddede 560 metre kanalizasyon hattı, 15 adet muayene bacası ve 100 adet bina parsel bacası çalışmalarını gerçekleştirecek. Ayrıca, olası yağışlarda su baskını yaşanmaması için caddenin yağmur suyu hatları da yenilenecek. Ekipler, esnafın mağduriyet yaşamaması için çalışmaları geç saatlere kadar sürdürecek.

Proje tamamlandığında, alt ve üst yapısı yenilenmiş, modern ve yaşanabilir bir caddede vatandaşlara hizmet sunulacak.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikÇarşamba Pazarı Yıkımında Yangın Çıktı
Sonraki İçerikOrdu’da Kano ve Yelken ile Tanışmayan Kalmayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz