Amerikalı kadın Elizabeth Leonard, Ordu’da yaşıyor ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ORMEK kurslarına katılarak Türk kültürünü öğreniyor .

Ordu’da 9 yıldır yaşayan Elizabeth Leonard, Türk kültürünü öğrenmek ve kendini geliştirmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarına (ORMEK) katılmakta. İlk olarak geleneksel Türk mutfağı kursuna katılan ve Türk ve Ordu yöresel yemeklerini öğrenen Leonard, daha sonra kadın üst giysileri dikimi kursuna katılarak kendini geliştirmiştir.

Ayrıca, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Sanatları Atölyesi’nin açılmasıyla birlikte “açık alevde cam şekillendirme” kursuna da katılan Leonard, cam mozaik, cam süs eşyaları yapımı ve vitray gibi alanlarda kendini geliştirmektedir.

Elizabeth Leonard, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları ve Cam Sanatları Atölyesindeki eğitimlerinden çok memnun olduğunu belirtmektedir. Ordu’ya yerleşme sürecini anlatan Leonard, İstanbul’da yaşamakta zorlandıklarını ve bir Karadeniz turunda Ordu’yu keşfettiklerinde buraya yerleşme kararı aldıklarını dile getirmiştir. Kendisini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için ORMEK kurslarına katıldığını ve ayrıca cam sanatını öğrenme hayalini gerçekleştirmek için Cam Sanatları Atölyesi’ne kaydolduğunu ifade etmiştir.

Elizabeth Leonard, Ordu‘da yaşayan diğer insanlara örnek olan azmi ve öğrenme isteğiyle dikkat çekmektedir. Kendisini geliştirmek adına katıldığı kurslardan büyük mutluluk duyduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtmektedir.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikBüyükşehir’in Sporcuları Başarıya Doymuyor
Sonraki İçerikOrdulu Besiciler 9 Günlük Bayram Tatilini Bekliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz