Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayram hazırlıkları olarak Mezbaha ve Kapalı Hayvan Pazarı alanlarında çalışmalarını tamamladı. Karadeniz Bölgesi’nin en büyük mezbahası olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Mezbahası, yanında bulunan Kapalı Hayvan Pazarıyla birlikte besicilere ve kurbanlık almak isteyenlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Kapalı Hayvan Pazarı, besicilere sağlıklı bir ortamda satış yapma kolaylığı sunarak Kurban Bayramı öncesi satışları desteklemektedir. Bu alan, aynı anda 1000 adet büyükbaş ve küçükbaş hayvanın buluşabileceği bir mekân olarak hizmet vermektedir. Besicilerle müşterileri bir araya getiren bu alan, yıllardır ilçelerden gelen hayvanların derme çatma barınaklarda satış yapmasının önüne geçerek daha standart bir hizmet sunmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mezbahası ise günlük 200 büyükbaş ve 500 küçükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip olup, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük mezbahasıdır. Tam otomasyon sistemiyle çalışan ve helal sertifikası alan bu mezbaha, Kurban Bayramı süresince vatandaşlara hizmet vermektedir. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlara veteriner hekimler ve tecrübeli kasaplar eşliğinde hijyenik bir ortamda kurban kesim imkanı sunmaktadır. Mezbaha, Kurban Bayramı’nın 1. ve 2. günü açıktır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kurban bayramı önlemleri kapsamında Fatsa ilçesinde bulunan Mezbaha ve Kapalı Hayvan Pazarı’nda 19 işçi ve 2 veteriner hekim görevlendirecektir. Kesim yaptırmak isteyen vatandaşlar, mezbahalara başvurarak kesim için sıra numarası ve randevu alacaklardır. Randevu alan vatandaşların kurbanlıkları, sırası geldiğinde 10-15 dakika içerisinde kesilip parçalanarak kendilerine teslim edilecektir.

Önceki İçerikDepremzede, Depremin Etkisini ORMEK İle Atlattı
Sonraki İçerikOrdu Merkezli Uyuşturucu Operasyonunda 10 Şüpheli Tutuklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz