Gaziantep’ten Ordu’ya gelen 47 yaşındaki depremzede Ayşe Derya, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilendiği için Fatsa’ya yerleşmiştir. Bu zorlu süreci atlatmak için kendini Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’na (ORMEK) katılarak meşgul ettiğini belirtmiştir. Ayşe Derya, ORMEK’in hocalarıyla birlikte kendisine büyük destek olduğunu ifade etmiştir.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), açtığı kurslarla vatandaşların bilgi ve becerilerini geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına ek olarak sosyal etkileriyle de ön plana çıkmaktadır.

Ayşe Derya, Gaziantep’teki depremden etkilendiği için Fatsa’ya gelerek kızının eğitimini sürdürmesini sağlamıştır. Bu süreçte yaşadığı zorluğu atlatmak ve bir uğraş edinmek amacıyla ORMEK ile tanışmıştır ve Filografi Tekniği ve Panç Tekniği kurslarına katılmaya karar vermiştir.

Ayşe Derya, kurslara düzenli olarak katılarak zorlu süreci ORMEK sayesinde atlattığını belirtmiştir. Herkesin kendisine yardımcı olduğunu ve güzel karşılandığını ifade eden Derya, ORMEK’in kendisine ve diğer kursiyerlere büyük destek sağladığını vurgulamıştır. Kendini bir şeyle meşgul etmenin, sanatsal yönünü açığa çıkartmanın olumsuz düşüncelerden uzaklaştırdığını belirten Ayşe Derya, ORMEK’te huzurla çalıştıklarını ve kendi evlerindeymiş gibi hissettiklerini dile getirmiştir. Ayrıca, aldığı eğitimlerin yanı sıra Usta Öğreticilik Belgesi de alan Derya, ilerleyen süreçte Fatsa‘da kurslarda öğreticilik yapmak istediğini ifade etmiştir. Başkanı ve tüm hocalara teşekkür etmiştir.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikOrdulu Besiciler 9 Günlük Bayram Tatilini Bekliyor
Sonraki İçerikKaradeniz’in En Büyük Mezbahası’nda Bayram Hazırlıkları Tamamlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz