Kazakistan Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel’i ziyaret etti.


Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev, Ordu’ya bir dizi temaslar için ziyaret gerçekleştirdi. Sapiyev, beraberindeki heyetle birlikte Ordu Ticaret ve Sanayi Odası‘nı ziyaret ederek, Oda Başkanı Adil Levent Karlıbel ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sırasında, Kazakistan’ın ekonomik yapısı, yer altı ve yer üstü kaynakları, eğitim, sağlık, tarım, sanayi sektör yapısı gibi konular ele alındı. Ayrıca, iki ülke arasındaki ticaret hacmi, Kazakistan’da Türk yatırımcılara sağlanan destekler ve finansal kolaylıklar ile Ordu‘nun dünya ve bölgedeki ticaret konumu gibi konular da görüşüldü.

Görüşme sırasında, iki bölge arasındaki ticaretin artırılması amacıyla ikili ticari görüşmelerin düzenlenmesi için davet yapıldı. Bu görüşmelerin, iki ülke arasındaki ticaret ilişkilerini güçlendirmeye ve işbirliğini ilerletmeye yönelik önemli bir adım olması hedeflenmektedir.

KAYNAK: @orduolay

Önceki İçerikFatsa Millet Bahçesi Projesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Sonraki İçerikOrdu’da Sağanak Etkili Oldu: Dereler Taştı , Bazı Evleri Su Bastı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz