Ordu’da akşam saatlerinde başlayan ve gece saatlerinde şiddetini arttıran sağanak yağışlar sonucunda dereler taştı ve bazı evleri su bastı.

Altınordu ve Perşembe ilçelerinde hasarlar meydana geldi, tarım arazilerinde su birikintileri oluştu ve dere taşmaları yaşandı. Perşembe ilçesinde bulunan bir sitede zemin katında bulunan 7 daire suyla dolarken, Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) ekipleri ve itfaiye ekipleri suların tahliyesi için vidanjörlerle müdahale etti. Su baskınları nedeniyle maddi hasarlar meydana gelirken, bazı mahallelerin ulaşımı su birikintileri nedeniyle kapanmıştır.

Bazı vatandaşlar evlerinde uyurken su baskınıyla karşılaşmıştır. Su baskınına maruz kalan Yaşar Taş, “Kapıya çıktığımda olay başlamıştı, yapacak pek bir şey kalmamıştı” şeklinde ifade etmiştir. Site görevlisi Telat Hava ise vidanjörlerle suyun tahliye edildiğini ve sitedeki tüm zemin katlarda su baskını yaşandığını belirtmiştir. Perşembe Efirli Mahalle Muhtarı Erol Kütük ise gerekli yetkililerle iletişim kurduklarını ve ekiplerin bölgeye yönlendirildiğini ifade etmiştir. Muhtar Kütük, “Büyük bir afet, bir anda geldi. İnsanlar mağdur oldu ve eşyaları tamamıyla hasar gördü. Su yüksekliği yarım metreye ulaştı. Aileyi komşular misafir ettiler” şeklinde konuşmuştur.

Ekipler, olası olumsuzluklara karşı hazır beklemektedir.

KAYNAK: @iha

Önceki İçerikKazakistan Büyükelçisi Ordu’da
Sonraki İçerikMeteoroloji’den Ordu İçin Sarı Kod

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz