Ordu’nun Fatsa ve Kabataş ilçelerinde şiddetli sağanak yağışlar sonucu su baskınları ve heyelanlar yaşandı.

Fatsa ilçesindeki Bolaman ve Güvercinlik dereleri taştı ve bu derelere yakın mahallelerde bulunan bazı binaların alt katları sular altında kaldı. Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyesi ekipleri, su birikintilerini tahliye etmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Güvercinlik Deresi üzerindeki beton köprü de hasar gördüğü için yıkıldı.

Kabataş ilçesinde de çeşitli bölgelerde heyelanlar meydana geldi. İlçe Belediye Başkanı Yakup Yılmaz, yağışın zaman zaman şiddetlendiğini ve bu nedenle menfezlerin tıkandığını belirtti. Ekipler, mahalle yollarının kapanmasına yol açan heyelanlar nedeniyle ulaşımı sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca, ilçede bulunan fındık bahçelerinde de zararlar oluştuğu ifade edildi.

Heyelan nedeniyle ulaşımı engellenen Şifasuyu Mahallesi’nde yaşayan Şule Paban, belediye ekiplerine haber vererek işe gidemediğini bildirdi. İş makinelerinin kullanıldığı çalışmalar sonucunda, Paban kepçenin ön kısmında güvenli bir bölgeye taşındı.

Bu doğal afetlerin yol açtığı zararların giderilmesi ve bölgedeki insanların güvenliğinin sağlanması için yetkililerin müdahaleleri devam etmektedir.

KAYNAK: @ordudahaber

Önceki İçerikOrdu’da Yoğun Yağış Heyelan Sebebi!
Sonraki İçerikOtobüsün Motor Kısmı Alev Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz