OBB Fen İşleri Dairesi Ekipleri, Ordu genelinde birkaç gündür devam eden şiddetli yağışların neden olabileceği taşkınları önlemek için önlemler aldı.

OSKİ, Fen İşleri ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, dere yatakları ve mazgallarda nöbet tutarak su baskınlarının önüne geçti. Bu sayede olumsuz durumlar yaşanmadı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hızlı müdahalesi sayesinde, alt yapı çalışmaları, rögarların temizlenmesi ve su tahliye sistemlerinin düzgün çalışması sağlandı. 245 personel, 10 kombine araç, 10 vidanjör, 5 adet kuka ve 35 iş makinası gibi ekipmanlarla sahada görev aldı. OSKİ ekipleri 130 personel, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri 85 personel ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ise 30 personel ile çalışmalara katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyetini gidermek ve gelebilecek olası yağışlara karşı önlem almak amacıyla ekiplerini 24 saat esasına göre hazırda tutmaktadır. Bu şekilde, Ordu’nun yağışlı hava koşullarına karşı daha etkin bir şekilde mücadele edilebilmektedir.

KAYNAK: @ordu.bel.tr

Önceki İçerikCam Silerken 5. Kattan Düştü
Sonraki İçerikKabadüz’e Örnek Büyükbaş Sığır Besi Çiftliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz