AFAD, itfaiye ve belediye ekipleri, ihbar üzerine bölgeye yönlendirildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından mahsur kalan 6 kişiyi kurtardı.

Fatsa ilçesinde meydana gelen sağanak yağışların ardından Ilıca Deresi’nde taşkın yaşandı ve bu taşkın nedeniyle bir otomobilde mahsur kalan 2 kişi ile evlerinden dışarı çıkamayan 4 kişilik bir aile kurtarıldı.

Yağışlar nedeniyle Fatsa ilçesinde günlük yaşam olumsuz etkilendi. Ilıca Deresi’nden taşan sular yolları ve sokakları sular altında bıraktı. Yavaş Mahallesi’nde sel sularıyla sürüklenen bir otomobilde 2 kişi mahsur kaldı. Aynı mahallede meydana gelen heyelan sonucunda da 4 kişilik bir aile evlerinden çıkamadı.

AFAD, itfaiye ve belediye ekipleri, ihbar üzerine bölgeye yönlendirildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmaların ardından mahsur kalan kişiler kurtarıldı ve güvenli bölgelere taşındı. Taşkın ve heyelanlarda can kaybı veya yaralanma olmadığı, yetkililerin bölgedeki çalışmalara devam ettiği belirtildi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, yaşanan afet hakkında yaptığı açıklamada, iki mahallede 14 farklı noktada heyelan meydana geldiğini ifade etti. Kibar, Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, OSKİ ve AFAD’ın koordinasyonunda çalışmaların sürdüğünü belirterek, yağışların devam ettiği sürece olası sel ve taşkın riskine karşı önlemler aldıklarını ve ekiplerin 24 saat boyunca bölgede çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Sel suları nedeniyle mahsur kalan vatandaşlardan Emine Çakmak, araçlarının sileceklerinin hızlı çalışmasına rağmen suyun altında kaldığını ve ilk defa böyle bir sel felaketine maruz kaldıklarını ifade etti. Büşra Akyurt ise akrabalarını köye bırakmaya gittiklerini ancak sel olduğunu bilmediklerini ve geri dönerken bir heyelan sonucunda arabalarına taş çarptığını belirtti. İhbar üzerine gelen yetkililerin hızlı müdahalesiyle kurtarıldıklarını ifade etti.

Yavaş Mahallesi Muhtarı Nedim Töngel ise afetin mahallelerinde büyük bir ölçekte olduğunu ve 2016 yılında yaşanan felaketten daha büyük olduğunu söyledi. Töngel, çok sayıda vatandaşın yolda kaldığını ve yardım talep ettiklerini belirterek, belediye başkanı, Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

Ayrıca, Kabataş-Gölköy-Aybastı bağlantı yolunda da heyelan nedeniyle ulaşımın akşam saatlerinde kapanması sonrasında ekiplerin çalışmalarıyla yolun tekrar açılmaya başlandığı bilgisi paylaşıldı.

KAYNAK: @dha

Önceki İçerikOtobüsün Motor Kısmı Alev Aldı
Sonraki İçerikOrdu’nun 3 İlçesini Bağlayan Yolda Heyelan Meydana Geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz